Spielberg i Hanks wracają na front II wojny światowej. Pierwsze fotki z serialu „Masters of the Air”

Apple TV+ pokazało pierwsze fotki z „Masters of the Air”, kolejnego serialu produkowanego przez Stevena Spielberga i Toma Hanksa osadzonego w realiach II wojny światowej. Na zdjęciach zobaczycie kilku głównych bohaterów serii, w tym postać graną przez Austina Butlera, gwiazdę niedawnego filmu o Elvisie Presleyu.

Podstawą scenariusza do serialu jest powieść Masters of the Air: Americas Bomber Boys Who Fought the Air War Against Nazi Germany napisana przez Donalda L. Millera. W Polsce książka trafiła na półki pod tytułem „Władcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami nakładem wydawnictwa Replika w 2017 roku.

Produkcja traktowana jest poniekąd jako kontynuacja seriali „Kompania braci” i Pacyfik, które Hanks i Spielberg stworzyli przed laty dla stacji HBO. Za kamerą kilku pierwszych odcinków stanął Cary Joji FukunagaKsiążkowy pierwowzór na scenariusz przerobił John Orloff, pracujący też przy „Kompanii braci”. Na serial złoży się dziesięć odcinków. W obsadzie serialu znajdują się: Butler, Barry KeoghanCallum Turner, Anthony Boyle, Nate Mann i Raff Law.

Premiera „Masters of the Air” w przyszłym roku na Apple TV+.

Masters-of-the-Air-1.JPG

Masters-of-the-Air-2.JPG

Masters-of-the-Air-3.JPG

Masters-of-the-Air-4.JPG

zdj. Apple