Spike Lee nakręci musical o Viagrze

Spike Lee („Czarne bractwo. BlacKkKlansman”) nakręci musical o przełomowym leku Pfeizera. Nim koncern farmaceutyczny zyskał sobie ostatnio sławę jako wynalazca szczepionki na koronawirusa, jego najpopularniejszym dziełem była Viagra. Lee stworzy film na podstawie scenariusza, który napisał wraz z Kwame Kwei-Armahem („Statement of Regret”).  

Za stronę muzyczną filmu, w tym oryginalne piosenki, odpowiedzą Stew Stewart i Heidi Rodewald, którzy mają w dorobku współpracę przy nagrodzonym statuetką Tony musicalu „Passing Strange”.

Lee i Kwei-Armah oparli scenariusza na historii opisanej przez Davida Kushnera w artykule „All Rise: The Untold Story of The Guys Who Launched VIgara”, opublikowanego na łamach magazynu Esquire. Film przybliży okoliczności wynalezienia małej błękitnej pigułki, która pierwotnie miała posłużyć leczeniu chorób serca, zaś na skutek zaskakującego researchu okazała się najpopularniejszym środkiem do walki z impotencją. 

Za produkcję filmu odpowie Matt Jackson z ramienia Jackson Pictures. W realizacji wezmą udział studia 40 Acres i Mule Filmworks. Produkcja będzie pierwszym musicalem w karierze Spike'a Lee.

źródło: Deadline / zdj. Universal