Stephen King zapowiedział nową powieść. O czym opowie „Fairy Tale”?

Poznaliśmy tytuł i pierwszy opis kolejnej powieści Stephena Kinga! Za oceanem kultowy autor powróci już we wrześniu tego roku w ramach opartej na baśniowych motywach epickiej opowieści zatytułowanej „Fairy Tale”. 

„Legendarny powieściopisarz (...) wnika w głąb swej wyobraźni w ramach czarującej opowieści o siedemnastoletnim chłopcu, który dziedziczy klucz do alternatywnego wymiaru, w którym trwa wojna dobra ze złem. Stawki nie mogłyby być wyższe – dla obcego świata, jak i naszego”. – czytamy w oficjalnym opisie „Fairy Tale” opublikowanym przez amerykańskiego wydawcę. 

Choć na chwilę obecną nie wiemy, czy powieść pojawi się na polskim rynku w tym samym terminie, co jej anglojęzyczny odpowiednik, dowiedzieliśmy się, że za publikację w rodzimym przekładzie odpowie Wydawnictwo Albatros. Poniżej znajdziecie wpis wydawnictwa oficjalnie zapowiadający debiut w polskich księgarniach. Dodajmy, że w oryginalnym wydaniu powieść będzie liczyła sobie ponad 600 stron.

Stephen King nowa książka – o czym opowie „Fairy Tale”?

W ramach fabuły powieści, oscylującej w okolicach motywów, które King poruszał już między innymi w cyklu „Mroczna Wieża”, „Talizmanie” i „Oczach smoka”, czytelnicy poznają Charliego Reade'a, zwykłego licealistę, nadążającego w szkole i świetnie radzącego sobie w baseballu i piłce nożnej. Bohater dźwiga też wielki ciężar: gdy miał dziesięć lat jego mama zginęła w wypadku samochodowym, a tato rozpił się z rozpaczy. Charlie musiał nauczyć się dbać o siebie i o ojca. W wieku siedemnastu lat poznał psa Radara i jego podstarzałego właściciela Howarda Bowditcha, odludka mieszkającego w wielkim domu na szczycie wzgórza. Za domem stała zamknięta na cztery spusty szopa, z której czasem dochodziły dziwne dźwięki. Charlie zaczął pracować dla Pana Bowditcha i pokochał Radara, a kiedy mężczyzna umarł, pozostawił chłopcu swój dom, sporo złota i kasetę z nieprawdopodobną historią. Jak bowiem się okazuje, szopa to portal do innego świata.

Zobaczyłem w swojej wyobraźni obraz ogromnego, lecz opustoszałego miasta” – opisuje sam King w zapowiedzi powieści. „Jest opustoszałe, ale wciąż żyje. Zobaczyłem puste ulice, nawiedzone konstrukcje, rozbitą głowę gargulca, która leży na ulicy, przewrócona. Widziałem skruszone pomniki (nie wiedziałem wtedy, co dokładnie przedstawiały, ale w końcu się dowiedziałem). Widziałem wielki, rozległy pałac o przeszklonych wieżach, tak wysokich, że ich szczyty przebijały chmury. Widziałem magiczny zegar słoneczny, zdolny cofać czas. Te obrazy przekazały mi historię, którą chciałem opowiedzieć.”

Źródło i zdj. Simon and Schuster