Prace nad finałowym sezonem „Stranger Things” w końcu się rozpoczną! Kto powróci w obsadzie?

Netflix w końcu wróci do Hawkins. Streamingowy gigant wyznaczył termin rozpoczęcia zdjęć do piątego i finałowego sezonu swojego wielkiego serialowego hitu „Stranger Things”. Serial był jedną z najgłośniejszych produkcji, które mocno ucierpiały na strajkach scenarzystów i aktorów.

Stranger Things w końcu wróci na plan

Prace na planie piątego i jednocześnie finałowego sezonu popularnej serii Netfliksa mają się rozpocząć na początku stycznia. Zdjęcia do ostatnich odcinków „Stranger Things” zostały przełożone na ponad siedem miesięcy z powodu strajków hollywoodzkich aktorów i scenarzystów. Osobiście głos w tej sprawie chwile po wybuchu protestu pisarzy zabrali Matt Duffer i Ross Duffer, czyli twórcy hitowej serii o dzieciakach z Hawkins.

Pisanie nie kończy się, gdy zaczynają się zdjęcia. Mimo że jesteśmy podekscytowani perspektywą rozpoczęcia produkcji z naszą niesamowitą obsadą i ekipą, nie jest to możliwe w trakcie trwania tego strajku.

Bracia podkreślali później, że dla nich proces pisania scenariusza, jego przerabiania i wprowadzania poprawek nie kończy się wraz z wejściem na plan, a wręcz przeciwnie. Ze względu na to, że serial jest pod ich ścisłą kontrolą również podczas kręcenia zdjęć, bracia Duffer często dokonują zmian pod wpływem sytuacji na planie czy dyskusji z aktorami.

Stranger Things 5 – kiedy premiera na Netflix? Stranger Things” obsada 5. sezonu

Stranger Things obsada

Strajk scenarzystów przekreślił szanse na powrót „Stranger Things” w 2024 roku. Netflix chciał początkowo wejść na plan ostatniego sezonu latem 2023 roku, więc ostatecznie zaliczy opóźnienie o pół roku. To sprawia, że już dawno przepadła opcja dostarczenia ostatniej serii widzom na lato 2024 roku. Nie ma też możliwości, aby serial został ukończony na końcówkę przyszłego roku. Prace na planie finałowego sezonu będą trwały przynajmniej 5-6 miesięcy – tyle ekipa spędzała średnio na planie poprzednich serii.

Piąty sezon będzie największym ze wszystkich pod względem rozmachu, więc po zakończeniu zdjęć przez kilka kolejnych miesięcy będą trwały jeszcze prace nad efektami specjalnymi. To oznacza, że najwcześniej piąty sezon „Stranger Things” pojawi się na Netflix dopiero latem 2025 roku.

W ostatnim sezonie „Stranger Things” w obsadzie do swoich ról z poprzednich serii wrócą: Noah  Schnapp, Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gates Matarazzo, Caleb McLaughlin, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Maya Hawke i Priaha Fergusona. Na ten moment wiemy tylko o kilku nowych twarzach w ostatniej serii, ale jedną z nich będzie gwiazda „Terminatora” Linda Hamilton. Jeśli chodzi o reżyserów ostatnich odcinków, to do braci Duffer i Shawna Levy'ego dołączy w finałowej serii Dan Trachtenberg, twórca mający w dorobku filmy „Prey” i „10 Cloverfield Lane”.

źródło: variety.com / zdj. Netflix