Stranger Things - soundtrack do pierwszych dwóch sezonów również w Polsce!

Już 27 października na platformie Netflix zadebiutuje drugi sezon serialu Stranger Things. Tego samego dnia swoją premierę będzie miała również cyfrowa wersja soundtracku do serialu. Płyta CD z muzyką ze Stranger Things trafi do sprzedaży kilka dni później. Poznajcie szczegóły.

O soundtracku

Jeden z najważniejszych seriali ostatnich lat – Stranger Things – doczekał się soundtracku, który idealnie przeniesie słuchaczy do czasów, w których rozgrywa się akcja 1. i - tak bardzo oczekiwanego - 2. sezonu. „Stranger Things - Music From The Netflix Original Series zawiera w sumie 30 utworów i fragmentów audio z obu części Stranger Things, z czego 19 to słynne utwory z lat 80-tych, jakie towarzyszą bohaterom serialu. Wśród nich m.in. Toto ("Africa"), the Bangles ("Hazy Shade of Winter"), Corey Hart ("Sunglasses at Night") i wiele utworów, jakie ujawnione zostaną dopiero w dniu premiery drugiego sezonu.

Soundtrack trafi do sprzedaży w trzech wersjach: cyfrowej - dostępnej już w dniu premiery serialu, czyli 27 października, wersji albumu CD - dostępnego od 3 listopada oraz wersji winylowej - dostępnej na początku 2018 roku.

image001.png

Serial Stranger Things nominowany jest aż do 18 nagród Emmy, w tym świeżo utworzonej kategorii Music Supervision. Drugi sezon, dziejący się w miasteczku Hawkins w amerykańskim stanie Indiana, rozgrywa się w 1984 roku, 12 miesięcy po wydarzeniach z pierwszego sezonu. Miasteczko wciąż nie otrząsnęło się po dramatycznych wydarzeniach z Demogorgonem w tajemnicznym labolatorium Hawkins Lab. Will Byers (Noah Schnapp) uratowany został z rąk potwora, ale wszystkim, którzy przeżyli zagraża znacznie większe niebezpieczeństwo. W drugiej odsłonie Stranger Things nie zabranie Winony Ryder (Joyce), Davida Harboura (Chief Hopper), Millie Bobby Brown (Eleven), Natalii Dyer (Nancy), Charlie’ego Heatona (Jonathan), Joe Keery’ego (Steve), Gatena Matarazzo (Dustin), Caleba McLaughlina (Lucas), Finna Wolfharda (Mike), pojawią się też nowe twarze – m.in. Sean Astin (Bob Newby), Dacre Montgomery (Billy), Paul Reiser (Dr. Owens) i Sadie Sink (Max).

Finałowy zwiastun drugiego sezonu

źródło: Netflix / Sony Music / Legacy