„Stumptown” z Cobie Smulders jednak bez drugiego sezonu na ABC. Stacja anulowała serial

ABC zmieniło zdanie co do realizacji drugiego sezonu „Stumptown”. Mimo podjętej w maju decyzji o przedłużeniu serialu z Cobie Smulders („Jak poznałem waszą matkę”), produkcja nowych odcinków została anulowana. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, ABC ma zamiar sprzedać prawa do serialu innej stacji lub platformie streamingowej.

Choć przedstawiciele ABC nie podali przyczyny takiej decyzji, nieoficjalnie mówi się, że do anulowania serii doprowadziły opóźnienia produkcyjne związane z pandemią COVID-19 oraz kłopoty scenariuszowe, które rozpoczęły się po tym jak do produkcji przyłączył się nowy showrunner. Ewentualna premiera drugiego sezonu miała odbyć się dopiero w kwietniu 2021. W chwili obecnej, przedstawiciele odpowiedzialnego za „Stumptown” studia ABC Signature planują poszukać dla serialu nowego domu. 

Przypomnijmy, że serial stanowi luźną adaptacją komiksu pod tym samym tytułem, który stworzyli Greg Rucka i Matthew Southworth. W obsadzie pierwszego sezonu „Stumptown”, obok Smulders, znaleźli się Tantoo Cardinal, Cole Sibus, Adrian Martinez, Camryn Manheim i Michael Ealy. Producentami serialu są Ruben Fleischer, Dave Bernad, Greg Rucka, Matthew Southworth, Justin Greenwood i James Griffiths.

Dex Parios (Cobie Smulders), to silna, bystra, weteranka wojskowa, z dość skomplikowanym życiem prywatnym, sporymi długami, a także bratem, którym musi się zająć. Jej umiejętności wywiadowcze sprawiają, że jest świetnym agentem śledczym, jednak metody jej pracy pozostawiają wiele do życzenia.

Źródło: CBR / zdj. ABC