„Sukcesja” czy „The Last of Us”? Najpopularniejsze seriale i filmy 2023 roku na HBO Max

W tym roku na platformie HBO Max rządziły dwa seriale: „Sukcesja” i „The Last of Us”. Który z nich ostatecznie cieszył się większą popularnością wśród polskich widzów? Polskie HBO podsumowało 2023 rok w streamingu. Te filmy i seriale oglądaliśmy w ostatnich miesiącach najczęściej.

Najpopularniejsze seriale i filmy 2023 roku na HBO Max

Dwa największe serialowe hity HBO debiutowały w pierwszej połowie tego roku i były to „Sukcesja” i „The Last of Us”. Jak wynika z danych udostępnionych przez polski oddział serwisu HBO Max najpopularniejszą produkcją 2023 roku okazała się produkcja adaptująca historię znaną z kultowej już gry studia Naughty Dog. Pozycję lidera wywalczył sobie ostatecznie serial „The Last of Us” i był on najchętniej oglądaną pozycją w historii HBO Max nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Produkcja z  Pedro Pascalem i Bellą Ramsey została też pozytywnie przyjęta przez środowisko krytyków. „The Last of Us” otrzymało aż 24 nominacje do najważniejszych nagród telewizyjnych Emmy! Produkcja powróci w 2025 roku z drugim sezonem, a prace na planie mają wystartować w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Sprawdź też: Styczeń zaczyna się od filmowo-serialowego szaleństwa na Netflix! Te hity czekają na widzów.

Sukcesja” rozstająca się w tym roku z widzami po czterech sezonach musiała zadowolić się drugim miejscem w rocznym rankingu, ale może pochwalić się za to większą liczbą nominacji do nagród Emmy. Produkcja opowiadająca o rodzinnej firmie medialnego giganta zebrała aż 27 wyróżnień. Podium zamyka w 2023 roku animowany serial „Rick i Morty”. W tej chwili na platformie HBO Max można oglądać już siódmy sezon serialu o ekscentrycznym naukowcu Ricku i jego wnuku Mortym.

W świecie filmu prym wiodły filmy należące do serii o Harrym Potterze. Na podium znalazły się jeszcze kinowe produkcje: „Mega 2: Głębia” oraz „Black Adam”. Dopiero na siódmym miejscu wylądował natomiast film o przygodach Flasha z Ezrą Millerem. Wyprzedził go nawet „Morbius” z Jaredem Leto. Warto natomiast odnotować, że w zestawieniu piętnastu największych filmowych hitów znalazła się „Diuna” debiutująca w 2021 roku.

Najpopularniejsze seriale na HBO Max w 2023 roku

 1. „The Last of Us”
 2. „Sukcesja”
 3. „Rick and Morty”
 4. „Gra o tron”
 5. „Przyjaciele”
 6. „Biały lotos”
 7. „I tak po prostu”
 8. „#BringBackAlice”
 9. „Stamtąd”
 10. „Idol”
 11. „Ród smoka”
 12. „Euforia”
 13. „Ślepnąc od świateł”
 14. „Miłość i śmierć”
 15. „Czarnobyl”

Najpopularniejsze filmy na HBO Max w 2023 roku

 1. „Seria o Harrym Potterze”
 2. „Meg 2: Głębia”
 3. „Black Adam”
 4. „Shazam! Gniew Bogów”
 5. „W nieskończoność”
 6. „Morbius”
 7. „Flash”
 8. „Uncharted”
 9. „Gdzie śpiewają raki”
 10. „Martwe zło: Przebudzenie”
 11. „Magic Mike: Ostatni taniec”
 12. „Diuna”
 13. „X”
 14. „Ojciec Stu”
 15. „Zakonnica II”

zdj. HBO Max