Superman spotka Strażników Galaktyki. Aktorzy z Marvela pojawią się w filmie Jamesa Gunna

Strażnicy Galaktyki zaliczają właśnie swój ostatni taniec, ale James Gunn zapowiedział, że przechodząc do DC Comics, zabierze ze sobą niektórych aktorów, których oglądaliśmy w ostatnich latach w Marvelu. Część z nich ma pojawić się w filmie o Supermanie.

Ze „Strażników Galaktyki” do „Superman Legacy

Czas Jamesa Gunna w MCU dobiegł końca. Trzecia część „Strażników Galaktyki” ma być także ostatnim  przynajmniej na dłuższy czas  występem w Marvelu dla niektórych aktorów. Reżyser potwierdził właśnie, że niektórych aktorów zabierze ze sobą do świata Supermana i Batmana. Aktualnie Gunn przygotowuje się do obsadzenia głównych ról w swoim widowisku o Człowieku ze stali i okazuje się, że w filmie pojawi się kilka znanych fanom Marvela twarzy. Reżyser potwierdził na swoim Twitterze, że w filmie „Superman Legacy” pojawią się jakieś gwiazdy „Strażników Galaktyki”. Nie wiemy na razie, o których aktorów chodzi i czy otrzymają oni większe role w produkcji. Nie będzie go jednak pierwszy raz, kiedy reżyser korzysta z tych samych aktorów w dwóch superbohaterskich uniwersach. Tacy aktorzy jak Michael Rooker, Nathan Fillion i Sean Gunn zaliczyli występy u Gunna zarówno w Marvelu, jak i DC Comics. Otwarcie o chęci ponownej współpracy z reżyserem mówił ostatnio też Chris Pratt.

Sprawdź też: Tych piosenek będziecie chcieli posłuchać po seansie „Strażników Galaktyki 3”.

Nowy film o Supermanie pokaże młodszą wersję bohatera, niż miało to miejsce przy okazji kilku ostatnich produkcji z udziałem Henry'ego Cavilla. „Legacy” ma opowiedzieć historię Clarka Kenta, który usiłuje połączyć swe kryptońskie dziedzictwo z wychowaniem na Ziemi. Obok protagonisty na ekranie mają pojawić się także Lois Lane, Jimmy Olsen oraz Lex Luthor

Prace nad scenariuszem do nowego filmu o Supermanie zostały już zakończone i projekt wszedł we wczesną fazę przedprodukcji. Prace na planie ruszą na półtora roku przed zaplanowaną kinową premierą, czyli w styczniu 2024. Zdjęcia będą kręcone w Atlancie w stanie Georgia. Kinową premierę zaplanowano na 11 lipca 2025 roku.

zdj. Marvel / DC Comics