Myślicie już o 3. sezonie koreańskiego serialu „Sweet Home”? Mamy dobrą i złą wiadomość

W bezpośrednim efekcie rozgłosu „Squid Game”, Netflix stał się główną platformą dla miłośników koreańskich dramatów i dreszczowców. Jedna z najciekawszych ostatnich produkcji o wschodnioazjatyckim rodowodzie – inspirowana popularnym webtoonem seria „Sweet Home” – wygenerowała spore zainteresowanie pośród subskrybentów usługi. Kiedy możemy spodziewać się premiery trzeciego sezonu?

Dobra wiadomość: na 3. sezon „Sweet Home” nie trzeba będzie długo czekać. A zła?

Przypomnijmy, że produkcja osadzona w rzeczywistości postapokaliptycznej debiutowała w streamingu w grudniu 2020 roku i szybko po tym wskoczyła do zestawienia dziesięciu najczęściej oglądanych produkcji w Stanach Zjednoczonych. Z czasem „Sweet Home” zapracowało sobie na pierwsze miejsce w ośmiu regionach na świecie, a w aż 42 krajach dostał się na listy TOP 10. Fanom produkcji kazano jednak bardzo długo zaczekać na premierę drugiego sezonu. Nowe odcinki – poszerzające świat „Sweet Home” o wątki, które nie znalazły się w oryginalnym komiksie – zadebiutowały w katalogu Netfliksa dokładnie 1 grudnia (i pozostawiły po sobie kilka sporych cliffhangerów).

Od pewnego czasu wiemy już, że najnowsza odsłona serialu nie zakończy dramatycznych zmagań ocalałych z apokalipsy. Równolegle z ogłoszeniem drugiej serii streamer zapowiedział bowiem, że w przygotowaniach znajduje się również sezon trzeci (zdjęcia do obu zostały zakończone równocześnie – jeszcze w marcu tego roku).

W efekcie na premierę następnych odcinków „Sweet Home” nie trzeba będzie długo czekać. Wraz z finałowym rozdziałem bieżącego sezonu dowiedzieliśmy się, że dreszczowiec powróci do widzów już latem przyszłego roku. Zła wiadomość dla tych, którzy szczególnie związali się ze światem wyobrażonym przez koreańskich twórców i liczyli na wieloletnią relację z serialem, jest jednak taka, że sezon zaplanowany na rok 2024 będzie finałową odsłoną „Sweet Home”.

Sweet Home” – serial koreański na Netflix. Obsada i fabuła

seriale koreanskie na Netflix sweet home sezon 3

Głównym bohaterem serialu jest młody samotnik Cha Hyun-soo, który po stracie rodziny w wypadku samochodowym przeprowadza się do nowego mieszkania. Jego spokojne życie wkrótce zostaje zakłócone przez dziwne zdarzenia, po których zaczyna dochodzić w jego nowym bloku. Mieszkańcy zaczynają zamieniać się w potwory, a Hyun-soo i inni próbują przetrwać nadchodzącą apokalipsę.

W głównej roli serialu wystąpił Song Kang. W pozostałych rolach pojawiają się między innymi . Lee Jin-wookLee Si-youngLee Do-hyunKim Nam-heeGo Min-siPark Kyu-youngGo Yoon-jungKim Kap-soo i Kim Sang-ho. Na stanowisku reżysera dwóch obu nowych sezonów powrócił Lee Eung-bok.

Źródło: Marie Claire / zdj. Netflix