A jednak! Sylvester Stallone wróci do roli superbohatera w filmie Amazona!

To dosyć nieoczekiwane doniesienia z Hollywood, ale Sylvester Stallone jeszcze raz pojawi się na ekranie w roli podstarzałego superbohatera. Amazon wspólnie z firmą MGM zlecił zrealizowanie kontynuacji filmu „Samarytanin”. Film nie został zbyt dobrze przyjęty przez krytyków, ale jak widać, nie zniechęciło to twórców i producentów do kontynuowania przygód tytułowego bohatera.

Sylvester Stallone wróci do roli superbohatera w filmie „Samarytanin 2”!

Amazon zamówił realizację superbohaterskiej produkcji „Samarytanin 2”. Napisaniem scenariusza zajmie się Bragi F. Schut pracujący nad pierwszym filmem i mający w dorobku takie produkcje jak „Polowanie na czarownice”, czy „Escape Room”. Nie wiemy jeszcze, kto zajmie się reżyserią drugiej części, ale mamy pewność, że Sylvester Stallone powraca jako producent filmu z ramienia swojej firmy Balboa Productions. Oczywiście gwiazdor ponownie wcieli się też w głównego bohatera filmu. Umowę na zagranie w kontynuacji aktor podpisał jeszcze przed trwającym cały czas strajkiem aktorów.

W pierwszym filmie zobaczyliśmy, jak trzynastoletni Sam Cleary (Javon „Wanna” Walton) podejrzewa, że jego tajemniczy i samotny sąsiad, pan Smith (Sylvester Stallone) to tak naprawdę legendarny superbohater, który dwadzieścia lat temu został uznany za poległego w walce ze swoim największym rywalem, Nemezis. Wszyscy byli pewni, że Samarytanin zginął w pożarze, ale niektórzy przeczuwali, że bohaterowi udało się przeżyć. Wraz z rosnącą przestępczością w mieście, które zaczyna popadać w kompletny chaos, Sam postanawia wyciągnąć swojego sąsiada z ukrycia, aby uratować mieszkańców przed koszmarnym losem. W pierwszej części zagrali też: Pilou Asbæk, Martin StarrJavon Walton, Dascha Polanco i Moises Arias.

Samarytanin debiutujący w sierpniu zeszłego roku nie został dobrze przyjęty przez krytyków i nie cieszył się też wielkim uznaniem wśród samych widzów. Na to przynajmniej wskazują oceny w serwisach Rotten Tomatoes i IMDB, ale Amazon przekonywał, że Samarytaninosiągnął bardzo dobre wyniki oglądalności i był najpopularniejszym filmem w serwisie Prime Video przez trzy tygodnie.

źródło: Hollywoodrepoert.com / zdj. Andrea Raffin / depositphotos