Sześciu złoczyńców w filmie o Batmanie? Nowe informacje

W piątek dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej nowym Batmanem zostanie Robert Pattinson, a dzisiaj pojawiła się kolejna porcja informacji, tym razem na temat złoczyńców, z którymi w swoim pierwszym solowym filmie zmierzy się Mroczny Rycerz stworzony przez Matta Reevesa. Poznajcie szczegóły.

Studio Warner Bros. nie potwierdziło jeszcze oficjalnie, że Robert Pattinson został wybrany do roli nowego Batmana, ale większość źródeł donosi, że aktor jest jednym z głównych kandydatów do roli, lub nawet, że podpisał już umowę ze studiem. Niemniej pojawiają się też informacje, że Pattinsona cały czas czeka jeszcze długi proces weryfikacji do roli, który uwzględnia między innymi pierwsze testy w kostiumie Mrocznego Rycerza i spotkania z twórcami filmu, na których dokładnie zostanie omówiona rola aktora. Po tym, jak ostatni Batman grany przez Bena Afflecka został źle przyjęty przez większość fanów studio Warner Bros. stało się bardzo ostrożne we wszystkim, co związane z restartem serii o przygodach najpopularniejszego bohatera na świecie.

Włodarze studia nie zamierzają się spieszyć z realizacją projektu. Mówi się, że zdjęcia mają rozpocząć się na przełomie 2019 i 2020 roku, kiedy Matt Reeves dokończy ulepszanie swojego scenariusza, nad którym cały czas jeszcze pracuje. Najnowsze przecieki sugerują, że jego historia uwzględnia dwóch głównych złoczyńców, z których jednym będzie Pingwin. Inne źródła twierdzą z kolei, że filmie „The Batman” pojawi się nawet sześcioro złoczyńców, co ma pomóc w budowaniu przyszłego uniwersum wokół postaci Mrocznego Rycerza. W ramach plotek obok Pingwina wymienia się jeszcze Catwoman i Człowieka-Zagadkę.

Solowy Batman zawita do kin 25 czerwca 2021 roku. Za jego scenariusz i reżyserię odpowiedzialny będzie Matt Reeves.

źródło: Hollywoodreporter.com / zdj. DC Comics