Szybko poszło! Będzie piąty sezon „Detektywa” od autorki „Krainy nocy”!

To była szybka reakcja ze strony HBO. Stacja podjęła błyskawiczną decyzję i zamówiła realizację piątego sezonu „Detektywa”. Za nową serię ponownie będzie odpowiadała Issa López, twórczyni odpowiadająca za „Krainę nocy”, która okazała się najpopularniejszą częścią antologii.

Detektyw” przedłużony na 5. sezon! Issa López wróci jako autorka

Issa López powróci do świata kryminalnych śledztw. Autorka czwartego sezonu antologicznej serii „Detektyw” podpisała nową umowę z HBO, w ramach której przygotuje także piąty sezon serialu. HBO szybko podjęło decyzję o chęci kontynuowania serii, która przez ostatnie kilka lat nie była rozwijana, ale jej najnowsza odsłona okazała się wielkim sukcesem pod względem oglądalności. „Kraina nocy”, w której wystąpiły w głównych rolach Jodie Foster i Kali Reis była najlepiej oglądaną częścią ze wszystkich dotychczas odsłon „Detektywa”.

Sprawdź też: „The Boys” wrócą z 4. sezonem dopiero latem. Data premiery, fabuła i obsada nowej serii.

Nowy rozdział serialu został napisany i wyreżyserowany przez Issę López i opowiada historię policjantek Elizabeth Danvers (Jodie Foster) i Evangeline Navarro (Kali Reis). Byłe partnerki muszą pokonać dzielące je różnice, aby rozwiązać sprawę tajemniczej zbrodni, gdy w fikcyjnym mieście Ennis na Alasce ośmiu naukowców obsługujących Arktyczną Stację Badawczą Tsalal znika bez śladu.

Isa Lopez detektyw nowy sezon

Średnia widownia każdego z odcinków „Detektywa: Krainy nocy” wynosi obecnie około 12,7 miliona widzów. Finał sezonu, który wyemitowano 18 lutego, był najczęściej oglądanym odcinkiem sezonu i przyciągnął na żyw 3,2 mln widzów na antenie HBO i platformie Max. Względem pierwszego odcinka oglądalność wzrosła więc aż o 57%.

Wszystko wskazuje na to, że serial utrzyma dotychczasowy schemat antologii i w piątym sezonie opowie zupełnie nową historię, która nie będzie związana z poprzednimi śledztwami. Nic nie wskazuje na ten moment, aby do obsady miały powrócić Jodie Foster i Kali Reis.

zdj. HBO