Szykuje się kosmiczny projekt. Sandra Hüller dołącza do Ryana Goslinga w nowym filmie science fiction

Do obsady zapowiadanego od kilku lat widowiska science fiction „Projekt Hail Mary” z Ryanem Goslingiem w roli głównej dołączyła właśnie się Sandra Hüller. Projekt, nad którym czuwają Phil Lord i Chris Miller, twórcy hitowych animacji ze Spider-Manem, jest jednym z najciekawiej zapowiadających się premier najbliższych lat.

Nowy film z Ryanem Goslingiem ma kolejną gwiazdę

Przygotowania do zrealizowania fantastycznonaukowej opowieści „Project Hail Mary” trwają od kilku dobrych lat, ale możemy być pewni, że prace w końcu nabierają rozpędu, bo twórcy właśnie zabrali się za kompletowanie obsady. Kontrakt na zagranie w filmie podpisała Sandra Hüller, niemiecka aktorka, która stworzyła w zeszłym roku dwie wybitne kreacje w filmach Anatomia upadku, za którą otrzymała nominację do Oscara, oraz produkcji Strefa interesów.

Hüller zaczyna w ostatnich miesiącach konsumować to, że została zauważona w Hollywood i zaangażowała się w dwa głośne projekty. Oprócz wspomnianej produkcji z Reynoldsem aktorka dołączyła do obsady filmu „Late Fame, w której pojawi się także czterokrotnie nominowany do Oscara Willem Dafoe.

Sprawdź też: Viggo Mortensen chętnie wróci do roli Aragorna w nowym filmie z „Władcy Pierścieni”.

Project Hail Mary” przedstawi widzom historię Rylanda Grace'a (w tej roli Ryan Gosling), astronauty, który budzi się na statku dryfującym lata świetlne od Ziemi. Mężczyzna odkrywa, że jego załoga nie żyje, a on sam nie jest w stanie przypomnieć sobie szczegółów misji. Z czasem okazuje się, że Grace znalazł się w kosmosie, by ocalić naszą planetę przed zagładą. Czas płynie nieubłaganie, a oddalony o lata świetlne od innych ludzi Grace jest zdany wyłącznie na siebie

Film bazuje na powieści Andy'ego Weira, twórcy literackiego pierwowzoru „Marsjanina od Ridleya Scotta. Scenariusz napisał Drew Goddard („Źle się dzieje w El Royale”), a reżyserią zajmą się Phil Lord i Chris Miller, dla których film jest  pierwszym reżyserskim projektem od czasu „22 Jump Street” z 2014 roku. Prace na planie mają ruszyć już w czerwcu, a kinowa premiera planowana jest na 20 czerwca 2026 roku.

źródło: deadline.com