Szykuje sie najlepszy film roku! Nowy zwiastun „Biednych istot” z Emmą Stone robi wrażenie

Wytwórnia Searchlight Pictures pokazała w sieci nowy zwiastun dreszczowca „Biedne istoty” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa. W produkcji, która zrobiła furorę podczas ostatniej odsłony Festiwalu Filmowego w Wenecji filmowiec odpowiedzialny za „Faworytę” i „Zabicie świętego jelenia” zaadaptował powieść nawiązującą do tragicznej historii potwora Frankensteina. Na pierwszym planie znalazła się znakomita Emma Stone.

Film zapowiadany jest jako odświeżona wersja historii stworzonej przez Mary Shelley. Scenariusz bazuje na powieści Alasdaira Graya, określanej zabawną alegorią polityczną i „skłaniającym do przemyśleń pojedynkiem między męskim pożądaniem i kobiecą niezależnością”. Główną bohaterką historii jest Victoria, która decyduje się popełnić samobójstwo, by uciec od przemocy męża, sir Aubreya Blessingtona. Bohaterka powraca jednak do życia z przeszczepionym mózgiem dziecka.

Za tekst filmu odpowiada Tony McNamara, z którym Lanthimos współpracował przy wspomnianej wcześniej „Faworycie”. W obsadzie, poza Emmą Stone, są także: Christopher AbbottMargaret Qualley, Jerrod Carmichael, Willem Dafoe oraz Ramy Youssef.  

Przypomnijmy, że podczas wrześniowego 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji to właśnie film Lanthimosa został laureatem Złotego Lwa i zakończył imprezę z mianem najlepszej produkcji festiwalu.

Premiera „Biednych istot” później niż oczekiwaliśmy. Film zadebiutuje w przyszłym roku

Premiera „Biednych istot” została już dwukrotnie opóźniona. Według zapowiedzi sprzed paru film mieliśmy zobaczyć jeszcze w grudniu tego roku. Niestety w ramach ostatniego posunięcia Disneya debiut przesunięto na 19 stycznia 2024 roku.

zdj. Searchlight Pictures