Szykuje się polskie arcydzieło? Mamy zwiastun filmu „Chłopi”

Doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna filmowej produkcji „Chłopi” będącej adaptacją noblowskiej powieści Reymonta w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana. Premierę zapowiedziano na jesień tego roku.

Jak zapowiadają się „Chłopi” od twórców filmu „Twój Vincent”?

Chłopi”, podobnie jak „Twój Vincent”, produkowani są w technice animacji malarskiej. Jednak oba filmy znacznie się od siebie różnią. DK Welchman wyjaśnia: – Skala dwóch filmów jest nie do porównania. „Twój Vincent” to kameralny film, gdzie jest dużo statycznych ujęć, dialogów. „Chłopi” to prawdziwe widowisko. W filmie mamy imponujące sceny tańca, bitwy. To niesamowicie dynamiczne ujęcia, kamera często wędruje za bohaterem, wiele dzieje się w kadrze. Praca nad dwoma filmami oczywiście przynosiła wyzwania, przy „Twoim Vincencie” tworzyliśmy wiele autorskich rozwiązań, „Chłopi” stawiają jednak poprzeczkę znacznie wyżej.

Sprawdź też: Tom Cruise promuje też „Barbie” i „Oppenheimera”: To lato jest pełne niesamowitych filmów.

Scenariusz filmu opiera się na epopei Reymonta, za którą otrzymał Nagrodę Nobla. Za produkcję filmu odpowiada BreakThru Films. „Twój Vincent”, poprzednia produkcja studia, zarobił ponad 42 miliony dolarów od premiery kinowej, co czyni go jedną z najbardziej udanych animacji wszech czasów dla dorosłych widzów. Autorami zdjęć do „Chłopów” są Radosław Ładczuk, Kamil Polak i Szymon Kuriata, kostiumy przygotowała Katarzyna Lewińska, a scenografię Elwira Pluta. Szefem animacji malarskiej jest Piotr Dominiak, za postprodukcję odpowiadają Łukasz Mackiewicz i Michał Janicki.

Premierę filmu „Chłopi” zapowiedziano w kinach na 13 października.

zdj. NEXT FILM