Tą rolą Nicolas Cage podbije tegoroczny American Film Festival!

W oczekiwaniu na kinową premierę studio A24 wypuściło nową zapowiedź surrealistycznej komedii „Dream Scenario”. Tym razem o produkcji, którą będzie można zobaczyć w ramach startującego w listopadzie American Film Festival we Wrocławiu opowiedział sam Nicolas Cage. Słynny aktor wciela się w rolę podstarzałego mężczyzny, który zaczyna pojawiać się w snach obcych ludzi. 

Nicolas Cage opowiedział o „Dream Scenario”

Dream Scenario” jest autorskim dziełem Kristoffera Borgliego („Chora na siebie”). Wraz z nim komedię jako producenci tworzyli Lars Knudsen („Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”) oraz twórca horrorów „Midsommar” i „Bo się boi” Ari Aster. Obsadę uzupełniają Michael Cera („Juno”), Julianne Nicholson („Mare z Easttown”), Tim Meadows („Wredne dziewczyny”) i Dylan Baker („Hunters”).

Cage zagrał postać niezdarnego profesora, który pewnej nocy staje się celebrytą. Z nieznanych przyczyn mężczyzna zaczyna masowo pojawiać się w cudzych snach. Zgodnie z zapowiedziami film ma wziąć pod lupę kulturę mediów społecznościowych, a w szczególności jej „viralowość”, jak i wpływ na to, w jaki sposób wchodzimy w interakcje z innymi w codziennym życiu.

Film debiutował podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto ku znakomitym recenzjom. Podczas gdy polska premiera odbędzie się dopiero 12 stycznia przyszłego roku, w dniach 7-12 listopada produkcję będą mogli zobaczyć uczestnicy AFF we Wrocławiu. Więcej informacji o pokazach specjalnych w tym miejscu.

Zdj. A24