Taika Waititi weźmie na warsztat książkę Kazuo Ishiguro. Który tytuł zekranizuje twórca „Jojo Rabbit”?

Wszystko wskazuje na to, że napięty grafik Taiki Waititiego („Jojo Rabbit”, „Thor: Miłość i grom”) stanie się jeszcze bardziej napięty. Nowozelandczyk prowadzi negocjacje, by objąć stanowisko reżysera ekranizacji książki „Klara i słońce” autorstwa Kazuo Ishiguro. Projekt ma powstać dla wytwórni Sony.

Akcja wydanej w 2021 roku powieści rozgrywa się w dystopijnym świecie, w którym dzieci są poddawane zabiegowi korekcji genetycznej w celu zwiększenia ich zdolności umysłowych. Główną bohaterką jest Klara — tzw. Sztuczna Przyjaciółka (humanoid przeznaczony do towarzystwa dzieci z lepiej sytuowanych rodzin), która posiada niezwykłe zdolności poznawcze, pamięć i — co najważniejsze — empatię

Sprawdź też: Nowy aktor w obsadzie czwartej części „Bad Boys”. Znacie go z „Fantastycznej Czwórki” i „Króla Artura”

Projekt znajduje się obecnie we wczesnej fazie rozwoju w Sony. Na stanowisku scenarzysty znalazła się Dahvi Waller („Mad Men”, „Mrs. America”), która kreśli obecnie pierwszy draft tekstu. Jako producenci nad przedsięwzięciem czuwają m.in. David Heyman („Paddington”) z Heyday Films oraz Elizabeth Gabler („Kochanek Lady Chatterley”) i Aislinn Dunster („Spider-Man: Daleko od domu”) reprezentujący Sony. 

Źródło: Deadline / Zdj. Marvel