Tak miał wyglądać Daniel Craig w MCU! Artysta Marvela ujawnia projekt postaci aktora w „Doktor Strange 2”

Pamiętacie jeszcze o zawiłej historii z udziałem Daniela Craiga w MCU? Ostatni ekranowy James Bond miał pojawić się w kinowym uniwersum Marvela za sprawą epizodycznego występu w „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, lecz potencjalną atrakcję pokrzyżowała pandemia. Jeśli zastanawialiście się jak Brytyjczyk mógł wyglądać w obrazie, to z pewnością zainteresuje Was poniższa grafika. Projekt postaci Craiga opublikował Darrell Warner, autor rysunku koncepcyjnego.

Daniel Craig jako brat Thora w MCU. Oto projekt postaci z filmu „Doktor Strange 2” 

W kontekście udziału Craiga w filmie „Doktor Strange w multiwersum obłędu” pierwotnie mówiło się o roli Reeda Richardsa (ta ostatecznie trafiła do ulubieńca fanów Johna Krasinskiego). Z czasem okazało się jednak, że aktor znany z serii „Na noże” miał wcielić się w postać o imieniu Balder Odważny (ang. Balder the Brave). Bohater jest asgardzkim bogiem i bratem Thora, który w produkcji Sama Raimiego miał być jednym z członków tajnej organizacji Illuminati z uniwersum Ziemia-838.

Krasinski ostatecznie „wygryzł” Craiga z roli w „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, jednak nie chodziło wyłącznie o kreację lidera Fantastycznej Czwórki. Aktor znany z „Biura” czy „Cichego miejsca” pojawił się w filmie Marvela kosztem Craiga, który miał zrezygnować z roli Baldera przez obawy związane z pandemią COVID-19.

Sprawdź też: „Werewolf by Night” początkiem zmian w Marvel Studios? Disney+ ma rozważać zmianę formatu niektórych seriali

Nie wiemy, czy Marvel Studios ma w planach przywrócenie postaci przeznaczonej dla Craiga w kolejnych projektach. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy miał to być wyłącznie epizod w alternatywnym uniwersum, czy może początek udziału aktora w MCU.

Ten oraz inne projekty artysty znajdziecie pod tym linkiem

Daniel Craig jako Balder Odważny w MCU - projekt artysty Darrel Warner źródło Instagram.jpg

Źródło: Instagram / The Direct / Zdj. Instagram / MGM / Universal Pictures / Marvel