Tak wygląda nowa „Akademia Pana Kleksa”! Tomasz Kot w nowym zwiastunie

Czas wrócić do świata pełnego magi. Wielkimi krokami zbliża się premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich lat. Tak zapowiada się nowa „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego. Jak wrażenia?

Nowa „Akademia Pana Kleksa  zwiastun filmu i data premiery

Akademia Pana Kleksa” będzie uwspółcześnioną wersją klasycznej bajki Brzechwy, która ma przemówić swoją treścią i formą do najmłodszych widzów, ale wejść także w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film opowie historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

Nowa „Akademia Pana Kleksa” trafi do polskich kin 5 stycznia 2024 roku.

Reżyserem filmu jest Maciej Kawulski mający w swoim dorobku takie produkcje jak: „Underdog” czy „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. W nową wersję Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, a Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. W obsadzie pojawił się też Piotr Fronczewski, który zagrał tajemniczego Doktora. Pozostałe role zagrali: Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska, Daniel Walasek, Konrad Repiński. Scenariusz do nowej „Akademii Pana Kleksa” napisali Krzysztof Gureczny oraz Agnieszka Kruk.

zdj. Next Film