Tak wygląda nowy Pan Samochodzik. Netflix pokazał zapowiedź filmu „Pan Samochodzik i Templariusze”

Polski oddział Netfliksa wreszcie przymierza się do pełnoprawnej promocji filmu pt. „Pan Samochodzik i Templariusze”, czyli odświeżonej adaptacji kultowego cyklu powieści dla dzieci o przygodach poszukiwacza skarbów Pana Samochodzika. Rzućcie okiem, jak prezentuje się nowe wyobrażenie wehikułu bohatera stworzonego dzięki wyobraźni Zbigniewa Nienackiego.

Pan Samochodzik zmierza w stronę Netfliksa. Co wiemy o nowej adaptacji?

Streamingowy gigant postanowił zekranizować piątą z kolei powieść z cyklu o Panie Samochodziku. W wydanym w 1966 roku bohater wraz z zaprzyjaźnionymi harcerzami zajmuje się poszukiwaniem ukrytych skarbów templariuszy. Oficjalny opis produkcji Netfliksa brzmi następująco:

Znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów.

Sprawdź też: Netflix jest ostatnio bezlitosny! Kolejny serial ze świetnymi ocenami anulowany

W tytułowej roli obsadzony został Mateusz Janicki, którego możecie kojarzyć z takich serialowych produkcji, jak „Stulecie Winnych”, „Singielka” czy „Czas honoru”. Na ekranie partnerować będą mu dziecięcy aktorzy: Piotr Sega, Kalina Kowalczuk i Olgierd Blecharz, a także Sandra Drzymalska w roli Karen Petersen. Reżyserem został debiutant Antoni Nykowski, który nakręcił film na podstawie skryptu autorstwa Bartosza Sztybora („Cyberpunk: Edgerunners”).

Film „Pan Samochodzik i Templariusze” zadebiutuje w ofercie Netfliksa w tym roku.

Plakat filmu Pan Samochodzik i templariusze za Netflix.jpg

Źródło: Netflix/ ZNienacka / Zdj. Netflix