Tak wygląda serialowy Percy Jackson. Półbóg i jego ekipa na nowej fotce

Kampania promocyjna serialu „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” rozkręca się... naprawdę powoli. Po zeszłotygodniowym plakacie produkcji dedykowanej Disney+ tym razem do sieci trafiła kolejna zakulisowa fotka. Zdjęcie oferuje dobre spojrzenie na protagonistę nadchodzącego cyklu oraz jego kompanów. W bohaterów wcielają się: Walker Scobell („Projekt Adam”), Leah Sava Jeffries („Bestia”) i Aryan Simhadri („Fałszywa dwunastka”).

Za scenariusz do serialu odpowiada Rick Riordan, czyli ceniony autor książkowych pierwowzorów. Odcinkowa adaptacja Disneya przedstawi nową wersję historii nastolatka Percy'ego Jacksona, który dowiaduje się, że jego ojcem nie był śmiertelnik, lecz grecki bóg Posejdon. Bohater zostaje oskarżony o kradzież błyskawicy władcy mórz i wyrusza w podróż przez Amerykę, by odnaleźć skradziony artefakt i oczyścić swe imię.

Sprawdź też: Jest na co czekać! ŚWIETNY aktor dołączył do serialowego „Obcego”

Nowa seria przygód Percy'ego Jacksona wciąż nie doczekała się jeszcze oficjalnej daty premiery. Wiemy jedynie, że jej debiut szykowany jest na przyszły rok. Nie licząc kilku plakatów, od momentu zapowiedzi serii na początku 2022 roku, doczekaliśmy się wyłącznie krótkiego teasera. Obsadę serialu obok młodych aktorów tworzą również m.in. Virginia Kull jako matka Percy'ego, Jason Mantzoukas jako Dionizos, Lance Reddick jako Zeus czy Lin Manuel-Miranda jako Hermes. 

Zdj. Disney+