Pierwsza zapowiedź serialu „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” od Disney+

Platforma streamingowa Disney+ pokazała pierwszą zapowiedź wideo nowego serialu oryginalnego, który zapoczątkuje telewizyjne uniwersum z przygodami Percy'ego Jacksona. Zobaczcie, jak Walker Scobell wypada w serialowej adaptacji powieści „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”.

Za scenariusz do serialu odpowiada autor książkowych pierwowzorów, Rick Riordan. W głównego bohatera serialu wciela się Walker Scobell, który przedstawił się szerszej publiczności rolą w ostatnim hicie Netfliksa pod tytułem „Projekt Adam”. Serial przedstawi nową wersję historii nastolatka Percy'ego Jacksona, który dowiaduje się, że jego ojcem nie był śmiertelnik, lecz grecki bóg Posejdon. Bohater zostaje oskarżony o kradzież błyskawicy władcy mórz i wyrusza w podróż przez Amerykę, by odnaleźć skradziony artefakt i oczyścić swe imię. 

Sprawdź też: „Willow” powraca z serialową kontynuacją. Pełny zwiastun produkcji od Disney+.

Prace na planie ruszyły na początku czerwca tego roku, ale studio już teraz postanowiło podzielić się z widzami pierwszą zapowiedzią. Na pierwszy sezon złoży się osiem odcinków. Jak zapowiadają twórcy, serial ma być nowym i świeżym podejściem do historii dobrze znanej fanom serii z książek i filmów. Data premiery nie została jeszcze ujawniona, bowiem prace pozostają na wczesnym etapie, ale „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” powinien pojawić się na Disney+ w przyszłym roku.

W obsadzie serialu są także: Aryan Simhadri („Fałszywa dwunastka”) jako półbóg Grover i Leah Sava Jeffries w roli Annabeth, czyli córki bogini Ateny, Dior Goodjohn („Glee”, „Czy boisz się ciemności?”), Charlie Bushnell („Diary of a Future President”) i debiutująca na ekranie Olivea Morton. Odegrają rolę kolejno: półbogów Clarisse La Rue, Luke'a Castellana i śmiertelniczki Nancy Bobofit. Ostatnia z wymienionych postaci nie pojawiła się w powstałych parę lat temu pełnometrażowych ekranizacjach „Percy'ego Jacksona”. Dwie pierwsze zagrali wówczas kolejno Leven Rambin i Jake Abel. W drugoplanowych rolach w filmowanym obecnie serialu pojawią się jeszcze Virginia Kull, Glynn Turman, Jason Mantzoukas, Megan Mullally i Timm Sharp. Showrunnerami produkcji są Jon Steinberg (w dorobku ma między innymi „Piratów” stacji Starz) i Dan Shotz.

Sprawdź też: Prequel „Króla lwa”, kontynuacja „W głowie się nie mieści”, nowe animacje Disneya i Pixara – wszystkie zapowiedzi z D23.

zdj. Disney