Takiego „Frankensteina” jeszcze nie widzieliśmy. Emma Stone błyszczy w horrorze Yorgosa Lanthimosa

Wytwórnia Searchlight Pictures zamieściła w sieci nowy plakat i specjalny zakulisowy materiał z dreszczowca „Biedne istoty” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa. Zgodnie z zapowiedziami filmowiec odpowiedzialny za „Faworytę” i „Zabicie świętego jelenia” nawiąże w nowym projekcie do tragicznej opowieści potwora Frankensteina.

Film zapowiadany jest jako odświeżona wersja historii stworzonej przez Mary Shelley. Scenariusz bazuje na powieści Alasdaira Graya, określanej zabawną alegorią polityczną i „skłaniającym do przemyśleń pojedynkiem między męskim pożądaniem i kobiecą niezależnością”. Główną bohaterką historii jest Victoria, która decyduje się popełnić samobójstwo, by uciec od przemocy męża, sir Aubreya Blessingtona. Bohaterka powraca jednak do życia z przeszczepionym mózgiem dziecka.

Za tekst filmu odpowiada Tony McNamara, z którym Lanthimos współpracował przy wspomnianej wcześniej „Faworycie”. W obsadzie, poza Emmą Stone, są także: Christopher Abbott, Margaret Qualley, Jerrod Carmichael, Willem Dafoe oraz Ramy Youssef.  

Sprawdź też: „Park Jurajski” powróci... jako film animowany LEGO

Choć pierwotnie premiera „Biednych istot” została zaplanowana na wrzesień, wytwórnia niedawno przeniosła ją na 8 grudnia tego roku. Tego samego dnia film trafi na ekrany również w Polsce. 

Biedne istoty Emma Stone.JPG

zdj. Searchlight Pictures