Taron Egerton zagrał w filmie o sukcesie „Tetrisa”. Oto zwiastun i data premiery na Apple TV+

Apple wypuściło do sieci zwiastun filmu „Tetris” z Taronem Egertonem („Rocketman”, „Kingsman”). Wraz z nowym wglądem w produkcję przybliżającą historię kultowej gry otrzymaliśmy też datę streamingowej premiery.

W filmowym „Tetrisie” poznamy szczegóły prawnych potyczek związanych z licencją do słynnej, zaprojektowanej jeszcze w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku gry. Reżyserią filmu zajął się Jon S. Baird („Brud”). Grany przez Egertona projektant gier Henk Rogers, niegdyś prezes studia Bullet-Proof Software i jeden z przedstawicieli Nintendo, wdał się w konflikt dotyczący praw autorskich do gry w latach dziewięćdziesiątych. W 1996 roku Rogers założył The Tetris Company LLC, do którego powędrowały ostatecznie prawa do posługiwania się znakiem handlowym „Tetris”.

Sprawdź też: Wszyscy chcą zabić Johna Wicka. Mamy nowy zwiastun i serię plakatów z bohaterami czwartej odsłony cyklu.

Producentem „Tetrisa” jest Matthew Vaughn, reżyser „Kingsman”. Poza Egertonem w obsadzie są też między innymi Toby Jones, Nikita Yefremov, Roger Allam i Anthony Boyle. Podczas gdy film w pierwszej kolejności będą mogli zobaczyć uczestnicy festiwalu SXSW, Apple TV+ ujawniło już termin premiery w streamingu. Film trafi do oferty platformy dokładnie 31 marca.

 

zdj. Apple