Taron Egerton zagrał w filmowej opowieści o kulisach „Tetrisa”. Biopic zadebiutuje na festiwalu SXSW

Apple przedstawiło pierwszą fotkę z nowego filmu z Taronem Egertonem („Rocketman”, „Kingsman”). Zapowiadana od dłuższego czasu produkcja przybliżająca kulisy powstania kultowej gry „Tetris” doczeka się pierwszych pokazów już w przyszłym miesiącu

W filmowym „Tetrisie” poznamy szczegóły prawnych potyczek związanych z licencją do słynnej, zaprojektowanej jeszcze w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku gry. Reżyserią filmu zajął się Jon S. Baird („Brud”). Grany przez Egertona projektant gier Henk Rogers, niegdyś prezes studia Bullet-Proof Software i jeden z przedstawicieli Nintendo, wdał się w konflikt dotyczący praw autorskich do gry w latach dziewięćdziesiątych. W 1996 roku Rogers założył The Tetris Company LLC, do którego powędrowały ostatecznie prawa do posługiwania się znakiem handlowym „Tetris”.

Producentem „Tetrisa” jest Matthew Vaughn, reżyser „Kingsman”. Poza Egertonem w obsadzie są też między innymi Toby Jones, Nikita Yefremov, Roger Allam i Anthony Boyle.

Choć film docelowo trafi do oferty platformy Apple TV+, wcześniej będą mogli zobaczyć go uczestnicy festiwalu SXSW. Za oceanem premierowe pokazy zaplanowano na pierwszą połowę przyszłego miesiąca. Termin streamingowego debiutu nie został jeszcze ogłoszony.

źródło: Deadline / zdj. Apple