Taylor Kitsch z główną rolą w nowym westernie. Serialowa produkcja powstanie dla Netfliksa

Taylor Kitsch, znany przede wszystkim z ról w takich produkcjach jak „Detektyw”, „Ocalony”, a ostatnio – z „Listy śmierci” Amazona, odnalazł kolejny projekt. Zagra w „American Primeval”, nowym miniserialu Netfliksa, zapowiadanym jako western o początkach Dzikiego Zachodu.

Serial, oparty na szerszej grupie głównych bohaterów, opisywany jest jako „surowa, pełna przygód eksploracja narodzin Amerykańskiego Zachodu. Opowieść o pełnej przemocy kolizji kultur, religii i społeczności – o walce, którą mężczyźni i kobiety stoczyli o kontrolę nad nowym światem, będącym – ja wierzyli – częścią ich przeznaczenia. Serial przedstawi historię poświęceń, koniecznych, gdy wkracza się w świat bezprawia i nieposkromionej dzikości”. Taylor Kitsch wcieli się w rolę Isaaca, straumatyzowanego mężczyzny, próbującego przeciwstawić się swoim demonom i odnaleźć cel istnienia. 

Sprawdź też: Charlie Cox gwiazdą nowej serii Netfliksa. Zobaczcie zwiastun szpiegowskiego thrillera „Zdrada”.

Producentami wykonawczymi „American Primeval” zostali Peter Berg („Żywioł. Deepwater Horizon”) i Eric Newman („Narcos”). Na miniserię złoży się sześć odcinków. Scenariusz do każdego z nich szykuje Mark L. Smith („Zjawa”). Za kamerą stanie Peter Berg. 

American Primeval będzie portretem Amerykańskiego Zachodu jakiego jeszcze nie było – surowym, ekscytującym, pełnym akcji i ożywionym za sprawą grupy pogłębionych emocjonalnie postaci, poprowadzonych przez utalentowanego Taylora Kitscha” – opowiadał o projekcie Peter Friedlander, odpowiadający w Netfliksie za fabularyzowane amerykańskie i kanadyjskie serie. Przybliżony termin premiery serialu nie został jeszcze ujawniony

Źródło: The Hollywood Reporter / zdj. Amazon