Co dalej z nowym serialem Sheridana? Czy powstanie drugi sezon „Special Ops: Lioness”?

Na platformie SkyShowtime możecie oglądać już cały pierwszy sezon nowego serialu Taylora Sheridana pod tytułem „Special Ops: Lioness”. Czy produkcja, w której główne role zagrały Zoe Saldaña i Nicole Kidman doczeka się drugiego sezonu? Oto co wiemy na ten temat.

Czy powstanie drugi sezon serialu „Special Ops: Lioness”?

Serial „Special Ops: Lioness” zawitał do polskich widzów z kilkumiesięcznym opóźnieniem względem premiery w USA, ale na platformie SkyShowtime od wczoraj możemy oglądać już cały pierwszy sezon szpiegowskiej produkcji stworzonej pod okiem Taylora Sheridana, twórcy „Yellowstone”. Czy produkcja doczeka się kontynuacji?

Na ten moment drugi sezon serialu „Special Ops: Lioness” nie został oficjalnie zapowiedziany, mimo że premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce pod koniec lipca tego roku. Nie oznacza to jednak, że produkcja została anulowana przez platformę Paramount+. Nie dostaliśmy takiego komunikatu, a biorąc pod uwagę, że decyzje dotyczące przedłużania seriali Sheridana na kolejne sezony zapadają czasami z kilkumiesięcznym opóźnieniem, cały czas mamy jeszcze szanse na to, że „Special Ops: Lioness” dostanie zielone światło na realizacje nowych odcinków. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że serial cieszył się dużą popularnością w streamingu. Pierwszy odcinek był najczęściej oglądaną premierą na platformie, a jego popularność utrzymywała się na wysokim poziomie przez cały sezon.

Zoe Saldana wróci w drugim sezonie „Special Ops: Lioness”? To może być inna historia

Special Ops Lioness 2 sezon kiedy

Samo zakończenie pierwszego sezonu również zostawia całkiem szeroko otwartą furtkę do kontynuacji, chociaż nie jest to jednocześnie finał wymagający kontynuacji. Co prawda, po ostatnich scenach możemy zakładać, że Cruz Manuelos grana przez Layslę De Oliveirę nie będzie chciała uczestniczyć w kolejnych tego typu akcjach agencji, ale główna bohaterka grana przez Zoe Saldañę wbrew swoim zapowiedzią nie podjęła decyzji o zakończeniu pracy dla rządu i zapewne będzie musiała podjąć się kolejnego trudnego zadania w walce z terroryzmem. Do tego ciekawie mógłby rozwinąć się też jej rodzinny wątek.

Niewykluczone jest także to, że serial może przeistoczyć się w antologię, co zresztą sugeruje już poniekąd jego tytuł, i w drugim sezonie skupić się na innej grupie specjalnej działającej w ramach amerykańskiego rządu. Wtedy dostalibyśmy zupełnie nową historię z nowymi bohaterami.

zdj. Paramount+