Taylor Sheridan potwierdza: drugiego sezonu „1883” nie ma w planach. Spin-off „Yellowstone” był miniserialem

Produkcja „1883” opowiadająca o początkach rodu Duttonów z „Yellowstone” okazała się wielkim hitem, ale wygląda na to, że więcej do bohaterów tego prequela nie wrócimy. Twórca serii Taylor Sheridan przyznał właśnie, ze woli skupić się na innych historiach osadzonych w świecie serialu.

Paramount zamówiło ostatnio realizację nowych seriali od Sheridana oraz przedłużyło na kolejny sezon jego aktualne serie. Dowiedzieliśmy się, że z piątym sezonem powróci oczywiście sztandarowa seria „Yellowstone”. Serial otrzyma też drugi spin-off pod tytułem „1932”. Nowa produkcja skupi się na kolejnym pokoleniu Duttonów i opowie o ich historii z czasów prohibicji oraz Wielkiego Kryzysu.

Aż do teraz kwestia drugiego sezonu „1883” stała pod znakiem zapytania. Podczas spotkania z inwestorami w ubiegłym miesiącu, przedstawiciele Paramount+ zapowiedzieli, że serial ma powrócić w „jakiejś formie”, aczkolwiek nie potwierdzili zamysłów na drugą serię odcinków. W nowym wywiadzie z serwisem Deadline, Sheridan wyjaśnił, że w „1883” od początku chodziło o to, by pokazać jedną konkretną opowieść, która zakończyła się wraz z ostatnim odcinkiem sezonu.

Stworzyłem tę „szczelinkę w czasie”, by móc pokazać wam tę konkretną opowieść. Nie jestem kimś, kto lubi zamknięte zakończenia, kimś kto tłumaczy widzom, że wszyscy albo żyli długo i szczęśliwie, albo nie. 

W tej samej rozmowie twórca „Yellowstone” dodał też, że jego obecne zainteresowanie przesuwa się na inne opowieści rozgrywające się w świecie serialu.

Teraz zerkniemy przez inne „okno”. (...) „1883” wydaje mi się zamknięte. Zerknę teraz przez okna w zupełnie niej erze i zobaczę, co tam znajdę.

Przypomnijmy, że premiera serialu „1883” ustanowiła nowy rekord Paramount+ i stała się najchętniej oglądanym serialem oryginalnym w historii serwisu. Dokładny wynik nie został udostępniony, ale poinformowano, że produkcja przeszło dwukrotnie przebiła dotychczasowe rekordy.

źródło: deadline.com / zdj. Paramount