Te seriale podbijają teraz Netfliksa! Co najchętniej oglądają Polacy w streamingu?

Netflix ponownie udowodnił, że nie potrzebuje wcale wielkiego budżetu i gigantycznej promocji, aby przyciągnąć widzów do swojej platformy. Czasami nawet skromne produkcje potrafią osiągnąć imponującą oglądalność. Tak było właśnie z serialem „Reniferek”. Jak w międzyczasie wypadła druga część „Rebel Moon”? Oto zestawienie najpopularniejszych filmów i seriali na Netfliksie.

Netflix TOP 10 dzisiaj – „Reniferek” wielkim hitem Netfliksa

W świecie seriali liderem pozostał „Reniferek”, który zyskał jeszcze większą oglądalność dzięki rosnącej popularności w mediach społecznościowych. Produkcja debiutująca 11 kwietnia w pierwszy tydzień wygenerowała tylko 2,6 mln wyświetleń, ale stała się przedmiotem wielu dyskusji wśród internautów i dzięki wielu pochlebnym opiniom stała się w następnym tygodniu najchętniej oglądanym serialem na świecie. W drugi tydzień „Reniferek” dorzucił do swojego konta aż 22 mln wyświetleń przy ponad 87 mln godzin, które widzowie spędzili, oglądając wszystkie odcinki. To wzrost o 65,4% względem zeszłego tygodnia, co daje serialowi aż 37,4 mln wyświetleń w 18 dni.

Wśród polskich widzów sporą uwagę przyciąga też serial „Sprawa Asunty” opowiadający historię zabójstwa Asunty Basterry — jednego z najbardziej szokujących wydarzeń w Hiszpanii w 2013 roku. Wśród zagranicznych użytkowników produkcja ta również zyskała sporą popularność i była w zeszłym tygodniu najchętniej oglądanym serialem nieanglojęzycznym na platformie Netflix.

Sprawdź też: Majówka z filmami i serialami! Netflix i inne platformy podrzucają mnóstwo nowości!

reniferek

W świecie filmów wśród polskich widzów najchętniej wybieraną produkcją była rodzima komedia „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5”, w której śledzimy dalsze losy kultowej polskiej produkcji.  Film wyprzedził inną polską produkcję, „Piep*zyć Mickiewicza”, która drugim miejscem musiała zadowolić się także w poprzednim tygodniu. W naszym kraju podiom uzupełnia druga część filmowej serii „Rebel Moon”, która globalnie była najchętniej oglądanym tytułem na Netfliksie. W pierwszym pełnym tygodniu film wygenerował na platformie 18,8 mln wyświetleń na całym świecie, co jest zdecydowanie słabszym wynikiem od tego, który osiągnęła pierwsza część.

W grudniu zeszłego roku debiutancka odsłona była w stanie wygenerować 34 mln wyświetleń. Po 10 dniach od premiery film ma na swoim koncie 40,2 mln wyświetleń w porównaniu do poprzedniej odsłony, która wygenerowała w tym samym czasie 57,9 mln wyświetleń. Po takim wyniku nie powinniśmy się dziwić jeśli Netflix zrezygnuje z realizowania serii i poinformuje Zacka Snydera, że plany na trzecią część musi odłożyć na półkę.

TOP 10 Najpopularniejszych filmów tygodnia na Netflix w Polsce

 1. „Baby Boom czyli Kogel Mogel 5”
 2. „Gdzie śpiewają raki”
 3. „Piep*zyć Mickiewicza”
 4. „Rebel Moon część 2: Zadająca rany”
 5. „Nie cudzołóż i nie kradnij”
 6. „Dzięciołek Woody jedzie na obóz”
 7. „Rzeźbiarz łez”
 8. „Wyjdź za mnie”
 9. „Sekrety jedzenia: Naukowo o odżywianiu”
 10. „Tedi i Szmaragdowa tablica”

TOP 10 Najpopularniejszych seriali tygodnia na Netflix w Polsce

 1. „Reniferek”
 2. „Sprawa Asunty”
 3. „Kicia Kocia”
 4. „Antracyt”
 5. „W twoich rękach”
 6. „Martwi detektywi”
 7. „Wyjęci spod prawa: Złoto południa”
 8. „Noc u progu lata”
 9. „Uliczka Cocomelon”
 10. „Dżentelmeni”

zdj. Netflix