Będzie więcej „Teda”! Drugi sezon komedii o Burzowych Kumplach zamówiony

Seth MacFarlane otrzyma okazję do ponownego sprowadzenia na ekrany swego kultowego niesfornego misia. Ujawniono właśnie, że platforma Peacock zleciła realizację drugiego sezonu komediowego hitu „Ted”, będącego prequelem filmu z Markiem Wahlbergiem.

Serial „Ted” z przedłużeniem na 2. sezon

O zleceniu realizacji następnych odcinków „Teda” napisano w nowym raporcie serwisu Deadline. Prequelowa seria o misiu granym przez samego Setha MacFarlane'a, głównego pomysłodawcę serialu, przyciągnęła rekordową widownię do oferty platformy streamingowej Peacock – „Ted” stał się wręcz najpopularniejszą oryginalną produkcją tej usługi.

Choć decyzja włodarzy Peacocka mogła zatem wydawać się tylko formalnością, podjęcie jej zajęło studiu sporo czasu – od premiery pierwszego sezonu upłynęły blisko cztery miesiące. Deadline wskazuje, że za brakiem wcześniejszego zamówienia przemawiają wysokie koszty wyprodukowania serii – za stworzenie pojedynczego odcinka debiutanckiej serii zapłacono około 10 milionów dolarów.

Sprawdź też: Nowa wersja „Ucieczki z Nowego Jorku” pod znakiem zapytania. Duet od „Abigail” zrezygnował z filmu

Ted serial sezon 2

Akcja serialu, poprzedzająca wydarzenia przedstawione w serii filmów, rozgrywa się w 1993 roku, kiedy chwila największej sławy misia Teda właśnie przemija. Ted wraca do domu we Framingham w Massachusetts, gdzie mieszka ze swoim najlepszym przyjacielem, 16-letnim Johnem Bennettem (rolę Marka Wahlberga przejął znakomity Max Burkholder), jego rodzicami – Mattym i Susan (Scott Grimes i Alanna Ubach) – i kuzynką Blaire (Giorgia Whigham). Ted wprawdzie nie ma dobrego wpływu na Johna, ale jest jego wiernym kumplem, który w imię przyjaźni jest gotów zrobić naprawdę wiele.

Przypomnijmy, że w Polsce serial „Ted” debiutował w ramach platformy SkyShowtime, z miesięcznym opóźnieniem względem premiery amerykańskiej. W przeciwieństwie do premiery za oceanem, w ramach której do widzów powędrowały wszystkie odcinki serialu naraz, rodzima emisja została rozłożona na kilka tygodni.

Jako scenarzyści, obok samego MacFarlane'a, drugim sezonem zajmą się Paul Corrigan i Brad Walsh. Obaj powrócą też jako showrunnerzy serialu. Produkują Erica Huggins, Alana Kleiman, Jason Clark oraz Aimee Carlson.

źródło: Deadline / zdj. Universal Pictures