Tegoroczny festiwal w Cannes również opóźniony

W tym roku nie musieliśmy czekać do marca, aby dowiedzieć się, że tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes podobnie, jak zeszłoroczna edycja zostanie opóźniony.

Jedno z największych świąt kina ponownie zaliczy opóźnienie względem pierwotnie wyznaczonej daty premiery. Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego w Cannes nie odbędzie się w maju i została przesunięta przez organizatorów na lipiec. Aktualny harmonogram zakłada, że festiwal odbędzie się w dniach od 6 do 17 lipca, a nie jak pierwotnie planowano w okresie od 11 do 22 maja.

Nawet przy terminie wyznaczonym na lipiec organizatorzy festiwalu staną przed wieloma wyzwaniami związanymi z aktualną sytuacją epidemiczną. Nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale możemy zakładać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że impreza zostanie ograniczona względem poprzednich edycji i jej część zostanie przeniesiona do sekcji online. Organizatorzy będą musieli podporządkować się nowym obostrzeniom oraz środkom ostrożności. Nie wiemy też, jak w lipcu będą wyglądały przepisy dotyczące podróżowania, które są istotne zarówno ze względu na ewentualnych gości, jak i widzów.

Wszystko to rodzi obawy, że tegoroczna edycja może podzielić los zeszłorocznego festiwalu w Cannes, który również został początkowo przesunięty z maja na lipiec, a następnie całkowicie odwołany.

źródło: deadline.com / zdj. Cannes