Ten film mrozi krew w żyłach. Tak zapowiada się horrorowy kryminał „Kod zła”

Mamy pełny zwiastun psychologicznego thrillera „Kod zła”, na który czekają wszyscy fani kryminałów z mocnym klimatem. Produkcją od pewnego czasu zachwycają się już krytycy, którzy nową produkcję z Nicolasem Cage'em w roli przerażającego seryjnego zabójcy i Maiką Monroe w roli młodej agentki FBI ruszającej jego śladem, określają następcą „Milczenia owiec”.

Nicolas Cage jako seryjny morderca w filmie „Kod zła”

Kod zła zapowiadany jest jako spowity mrokiem i wypełniony okultystycznymi zagadkami horror od producentów „Laleczki”, „Sinistera” oraz kultowej serii „Naznaczony”, którego same już tylko zapowiedzi wywołują ciarki na plecach u fanów gatunku. „Kod zła” to spotkanie z najbardziej intrygującą rolą w karierze nagrodzonego Oscarem Nicolasa Cage’a („Dream scenario”, „Mandy”), u boku którego wystąpiła gwiazda świetnie przyjętego „Coś za mną chodzi” – Maika Monroe.

„Agentka Lee Harker, nowa obiecująca rekrutka FBI, zostaje przypisana do niewyjaśnionej sprawy pewnego seryjnego mordercy. Śledztwo podjęte przez bohaterkę komplikuje się dodatkowo, gdy w sprawie pojawiają się wątki okultystyczne. Harker odkrywa też, że dzieli osobiste połączenie z bezlitosnym zabójcą. Wie też, że musi zdążyć rozwiązać sprawę nim ten upomni się o kolejną ofiarę” – napisano o fabule filmu „Longlegs” w oficjalnym opisie.

Sprawdź też: Mamy tydzień widowisk science fiction. „Diuna 2” w streamingu i nowy film z Jennifer Lopez [LISTA PREMIER].

Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest Osgood Perkins, twórca horrorów „Małgosia i Jaś” oraz „Zło we mnie”. W obsadzie filmu znaleźli się też Alicia Witt („The Walking Dead”), Blair Underwood („American Crime Story”), Erin Boyes („Nóż w nocnej ciszy”), Lisa Chandler („50 States of Fright”) oraz Dakota Daulby („Uczeń i mistrz”).

Film „Kod zła” trafi do polskich kin już 12 lipca.

zdj. Neon