Ten potwór też stanie do walki z Godzillą i Kongiem! To lodowy tytan

Widzieliśmy już pierwszy zwiastun filmu „Godzilla x Kong: Nowe imperium” ujawniający głównego przeciwnika tytułowych tytanów, ale nie będzie to wcale jedyny potwór, z którym zmierzy się popularny duet Godzilla-Kong. Ich kolejny przeciwnik został ujawniony w ramach nowych gadżetów.

Godzilla i Kong zmierza się z dwoma przeciwnikami

Pokazany na początku grudnia zwiastun filmu „Godzilla x Kong: Nowe imperium” ujawnił, że głównym zagrożeniem dla tytułowego duetu stanie się Król Blizn zamieszkujący Wnętrze Ziemi. Dwa legendarne potwory będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła potężnemu kaiju, ale nie tylko on stanie na ich drodze. Z ujawnionych właśnie gadżetów dowiedzieliśmy się, że w filmie pojawi się też Shimo, nikczemny, jaszczurowaty potworów opisywany w materiałach promujących nowe widowisko Warnera jako legendarny lodowy Tytan posiadający niekończące się moce. Shimo przypomina mniej rozwiniętą Godzillę, jest jednak cały biały, a jego grzbiecie znajdują się fioletowe kolce. Niczym lodowy smok potrafi ziać wiązkami lodu, które zamrażają jego przeciwników.

Sprawdź też: Sequel filmu „Godzilla Minus One” prędko się nie pojawi.

Nowy film ze świata MonsterVerse trafi do kin 12 kwietnia 2024 roku. W obsadzie widowiska „Godzilla i Kong: Nowe imperium” znaleźli się Dan Stevens („Gość”), Fala Chen („Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”). Do swoich ról z poprzedniej odsłony MonsterVerse wracają natomiast Rebecca HallBrian Tyree Henry i Kaylee Hottle.

Produkcja jest kontynuacją historii opowiedzianej w produkcji „Godzilla kontra Kong” i zupełnie nową przygodą, w której wszechmocny Kong i przerażająca Godzilla stają w obliczu kolosalnego, nieodkrytego dotąd zagrożenia skrywającego się zakamarkach naszego świata. Zagrożenia, które rzuca wyzwanie ich istnieniu – i naszemu.

zdj. Warner Bros.