„Terminator 2” doczeka się polskiego wydania 4K UHD. Co wiemy o specyfikacji?

Na polskim rynku wydawniczym pojawił się nowy dystrybutor, który może zapewnić nam w najbliższych latach sporo wydań 4K UHD, o których mogliśmy do tej pory jedynie pomarzyć. Pierwszym tytułem od Studio N będzie jeden z najpopularniejszych filmów wszech czasów, „Terminator 2: Dzień sądu”. Co wiemy o specyfikacji wydania i jakie plany ma nowy dystrybutor?

Do tej pory drugą odsłonę kultowej serii Jamesa Camerona mogliśmy oglądać w Polsce jedynie na nośnikach DVD i Blu-ray, ale ma się to zmienić już w lipcu tego roku. Dokładnie na 5 lipca zapowiedziano premierę nowych wydań DVD i Blu-ray z filmem „Terminator 2: Dzień sądu” oraz pierwszej edycji 4K UHD. Podstawą dla polskiego wydania od Studio N będzie brytyjska edycja z 2017 roku od Studio Canal.

Niestety, nie mamy dobrych informacji dla miłośników najwyższej jakości obrazu i nie chodzi tutaj o powszechnie znane wady remastera sprzed czterech lat. Z przekazanych nam informacji wynika, że w polskim wydaniu 4K UHD najprawdopodobniej nie znajdzie się obraz z systemem HDR10 i zostanie on ograniczony do wersji SDR, gdyż aktualnie taką wersją dysponuje polski dystrybutor. Jeśli chodzi o dźwięk, który znajdziemy na płycie, to dystrybutor obiecuje oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie DTS HD Master Audio 5.1 oraz polskiego lektora w tym samym formacie. Na płycie nie zabraknie także polskich napisów. Co ciekawe, dystrybutor zamierza także przygotować wydanie, w którym znajdzie się polski dubbing.

Dystrybutor Studio N zamierza w najbliższych latach skoncentrować się na wydaniu polskich edycji z kolejnymi filmami znajdującymi się w katalogu Studio Canal, co oznacza, że możemy spodziewać się chociażby takich produkcji jak „Rambo”, „Ucieczka z Nowego Jorku”, „Na krawędzi”, „Nagi instynkt”, „Pamięć absolutna”. Dystrybutor prowadzi także rozmowy z innymi wytwórniami, aby poszerzyć swoją ofertę wydawniczą.

Wydanie 4K Ultra HD Blu-ray filmu Terminator 2: Dzień sądu Wydanie Blu-ray filmu Terminator 2: Dzień sądu

zdj. TriStar Pictures / Studio Canal / Studio N