Terry Pratchett duchem obecny na planie „Dobrego Omenu”. Nowe zdjęcie zza kulis produkcji

W Szkocji trwają obecnie prace na planie drugiego sezonu „Dobrego Omenu” opartego na znanej powieści Neila Gaimana i zmarłego już Terry'ego Pratchetta. Na nowej fotce zza kulis, Gaiman ujawnił, że w ramach hołdu wobec nieobecnego współautora na planie znalazło się specjalne krzesło dla Pratchetta.

Terry jest z nami duchem i jako kapelusz i szalik. Gdy kręcimy w księgarni to zawsze je tam zawieszamy, ale na ten moment znajdują się na jego krześle. 

Przypomnijmy, że realizacja drugiego sezonu „Dobrego Omenu” pokrywa się z niezrealizowanym planem obu pisarzy. Krótko po ogłoszeniu realizacji następnych odcinków Gaiman wyjaśnił, że lata temu wraz z Pratchettem planowali wspólne stworzenie książkowego sequela. Podczas gdy wszelkie plany na drugą powieść przekreśliła śmierć Pratchetta, autor „Amerykańskich bogów” i „Sandmana” wyraził zadowolenie, że historia przedstawiona w oryginalnym sezonie doczeka się dalszego biegu, który twórcy zawsze sobie wyobrażali. 

W kolejnym, sześcioodcinkowym sezonie, dwaj nadprzyrodzeni bohaterowie, udaremniwszy Apokalipsę, spróbują powrócić do życia codziennego pośród śmiertelników w londyńskim Soho. Kolejną przygodę rozpocznie pojawienie się nieoczekiwanego posłańca. 

W głównych rolach w serialu powrócą Michael Sheen i David Tennant. Neil Gaiman pozostanie producentem wykonawczym serialu, obejmując też tym razem funkcję jednego z showrunnerów i scenarzystów, obok reżysera Douglasa Mckinnona.

zdj. Amazon Prime Video / Twitter