„The Batman” – zwiastun wiernie oddał ton filmu? Jeffrey Wright odpowiada

Na niecały tydzień po premierze pierwszego zwiastuna nowego filmu o Mrocznym Rycerzu na temat produkcji oraz samej zapowiedzi wypowiedział się Jeffrey Wright grający nową wersję Jamesa Gordona, wiernego pomocnika Batmana. Co aktor miał do powiedzenia na temat zwiastuna i samego filmu?

Wright ponownie pochwalił scenariusz filmu i podkreślił, że zbudowany jest na tajemnicy, podobnie jak serial Westworld. Aktor grający Gordona dodał również, że twórcy chcieli, aby był to przede wszystkim film detektywistyczny, który nawiąże do idei świata DC, w której to Batman uważany jest za najwspanialszego detektywa świata. Nowy odtwórca Gordona odniósł się także do słów Gary'ego Oldmana, który portretował postać popularnego policjanta z Gotham City w trylogii Nolana. Oldman porównał kiedyś Gordona do Watsona i tak ma być również w przypadku nowego filmu Reevesa. Na koniec Wright zapewnił, że ton pokazany w zwiastunie odpowiada tonowi całego filmu i właśnie takiej produkcji możemy spodziewać się w kinach w przyszłym roku.

Zdjęcia do filmu The Batman” zostały przerwane w marcu tego roku, ale prace mają zostać  wznowione już we wrześniu. Najnowsze zdjęcia z okolic lotniska w Cardington potwierdzają, że ekipa szykuje się już do powrotu na plan, który usytuowano w studiu Leavesden należącym do Warnera.

W obsadzie nowego „Batmana” są, poza Robertem Pattinsonem również Zoë Kravitz jako Selina Kyle, Paul Dano jako Edward Nashton, Jeffrey Wright jako policjant James Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako prokurator z Gotham Gil Colson, Jayme Lawson jako kandydująca na burmistrza Bella Reál i Andy Serkis jako Alfred.

Pierwotnie zakładano, że solowy „The Batman” zawita do kin 25 czerwca 2021 roku, ale epidemia koronawirusa sprawiła, że nowa data została wyznaczona na 1 października 2021 roku

zdj. Warner Bros.