„The Beanie Bubble” – Zach Galifianakis w obsadzie filmu o fenomenie pluszowych zwierzaków

Apple TV+ zajmie się realizacją filmu poświęconego fenomenowi pluszowych zabawek z firmy Beanie Babies. W głównych rolach mają pojawić się Zach Galifianakis i Elizabeth Banks

Choć obsesja na punkcie stworzonych przez H. Ty Warnera, Beanie Babies zdążyła wygasnąć do dnia dzisiejszego, w latach dziewięćdziesiątych nie brakowało w USA pasjonatów i kolekcjonerów, gotowych zapłacić tysiące dolarów za rzadkie egzemplarze niepozornych przytulanek. Gdy osobliwy boom na Beanie Babies dobiegł końca, a zabawki zaczęły raptownie tracić na wartości, nie brakowało też miłośników zabawek, którzy usiłując dorobić się masywnej kolekcji, wpędzili się w kolosalne zadłużenie. O fenomenie Beanie Babies pisał w książce „The Great Beanie Baby Bubble: Mass Delision and the Dark Side of Cute” Zac Bissionette. Publikację Apple zdecydował się teraz zaadaptować w ramach oryginalnego filmu pełnometrażowego.

Za scenariusz produkcji noszącej tytuł „The Beanie Bubble” odpowiada Kristin Gore („Saturday Night Live”), która zajmie się też reżyserią filmu, obok swojego męża Damiana Kulasha. Producentami zostali Brian Grazer, Ron Howard i Karen Lunder. W obsadzie są też Sarah Snook („Sukcesja”) i Geraldine Viswanathan („Galeria Złamanych Serc”). Rzućcie okiem na oficjalny opis filmu.

[„The Beanie Bubble”] zrywa zasłonę z absurdów i niesprawiedliwości Amerykańskiego Snu – zwłaszcza w odniesieniu do tego jak miały się do niego kobiety. To będzie celebracja kobiet, które doprowadziły do sukcesu Ty Warnera – których siła i dobry instynkt doprowadziły do fenomenu, a których imienia brakuje na etykietkach Beanie Babies. 

Źródło: Comicbook / zdj. Netflix