„The Crowded Room” – Jason Isaacs dołącza do Toma Hollanda w obsadzie nowej antologii Apple’a

Apple odnalazło kolejnych aktorów, którzy zasilą obsadę serialowej antologii „The Crowded Room”. W produkcji, w której w głównej roli pojawi się Tom Holland, zagrają też Jason Isaacs (seria „Harry Potter”, „The OA”) i Lior Raz („Fauda”). 

The Crowded Room” przedstawi widzom inspirujące historie osób, które zmagały się z chorobami psychicznymi i nauczyły się z nimi żyć. W pierwszym sezonie poznamy historię inspirowaną życiem scenarzysty Akivy Goldsmana („Piękny umysł”) i wielokrotnie nagradzaną biografią „The Minds of Billy Milligan”. Jej bohaterem był Billy Milligan, który pod koniec lat siedemdziesiątych został oskarżony o napad z bronią w ręku oraz trzy gwałty. Podczas procesu psychologowie zdiagnozowali u Milligana zaburzenie osobowości rozszczepionej na 24 różne postaci. Prawnicy mężczyzny dowodzili przed sądem, że przestępstw dokonały dwie alternatywne osobowości ich klienta. Billy Milligan był pierwszą osobą, która zastosowała w procesie sądowym taką linię obrony i pierwszym, który został z tego powodu uniewinniony. Mężczyznę skierowano na leczenie psychiatryczne i spędził w szpitalu dziesięć lat

Tom Holland zagra w serialu postać Danny'ego Sullivana, luźno zainspirowaną samym Milliganem. Isaacs wcieli się w rolę Jacka Lamba, przyjaciela ojca Danny'ego. Z kolei Raz weźmie na siebie rolę Yitzhaka. Bohater Hollanda wynajmuje u niego mieszkanie i staje się istotną postacią w życiu mężczyzny. W obsadzie serialu są też Amanda Seyfried, Emmy Rossum, Sasha Lane, Christopher Abbott i Emma Laird.

Na całość pierwszego sezonu „The Crowded Room” złoży się dziesięć odcinków.

Źródło: Deadline / zdj. Netflix