„The Crown” (sezon 4) – przegląd ofert soundtracku [CD]

20 listopada 2020 roku do sprzedaży w polskich sklepach trafił soundtrack z czwartego sezonu serialu „The Crown”. Płyta ukazała się nakładem Sony Music Poland. Poniżej szczegóły wydania CD muzyki, której kompozytorem jest Martin Phipps.

O serialu

Lata 70. XX wieku zbliżają się ku końcowi. Królowa Elżbieta (Olivia Colman) i pozostali członkowie jej rodziny próbują znaleźć odpowiednią kandydatkę na pannę młodą dla księcia Karola (Josh O’Connor), który mimo ukończenia 30 lat nadal pozostaje nieżonaty. Sprawa jest najwyższej wagi — chodzi o zabezpieczenie linii sukcesji do tronu. Z kolei Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez Margaret Thatcher (Gillian Anderson). Chłodne stosunki między królową a pierwszą kobietą premierem w historii kraju stają się jeszcze bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów. Karol wdaje się w bajkowy romans z młodą lady Dianą Spencer (Emma Corrin), co pokrzepia serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków. Tymczasem za pałacowymi bramami zaczynają się ujawniać coraz większe podziały.

Czwarty sezon serialu The Crown” zadebiutował na platformie Netflix 15 listopada 2020 roku.

O soundtracku

Sony Classical zaprasza do wysłuchania albumu „The Crown” (Season Four Soundtrack), zawierającego ścieżkę dźwiękową do czwartego sezonu popularnego serialu, opartego na sztuce „The Audience" Petera Morgana, który jest również autorem scenariusza. 

Autorem score'u jest brytyjski kompozytor muzyki filmowej i telewizyjnej – Martin Phipps [„Harry Brown", „Peaky Blinders" (sezon 1), „The Crown" (sezon 3)].

The Crown (Sezon 4) - okładka soundtracku CD (front)

The Crown (Sezon 4) - okładka soundtracku CD (tył)

Tracklista:

1. War (2:55)
2. Fairytale (4:47)
3. The Diana Effect (2:23)
4. Simple Harp Variation No. 1 (2:33)
5. Voices (3:30)
6. Hereditary (1:43)
7. The Whole of Me (3:22)
8. Commonwealth (3:51)
9. Fred & Gladys (2:38)
10. Daggers (2:33)
11. Tremulus (2:35)
12. Queen vs PM (5:35)
13. Simple Harp Variation No. 2 (2:30)
14. Your Royal Highness (2:22)

Czas trwania płyty: 43:17

Soundtrack „The Crown” (sezon 4) do posłuchania tutaj i na Spotify.

Gdzie kupić?

źródło: zdj. główne Netflix / materiały prasowe Sony Classical / Sony Music Poland