„The Devil’s Hour” – Peter Capaldi w obsadzie nowego thrillera Amazona

Peter Capaldi, mający w dorobku między innymi rolę w serialu „Doktor Who”, dołączył do obsady nowej serii Amazona. Przy okazji thrillera zatytułowanego „The Devil's Hour” aktor spotka się na ekranie z Jessiką Raine znaną z „Patricka Melrose'a”.

Za „The Devil's Hour” odpowie studio Harstwood Films, które wyprodukowało między innymi „Sherlocka” i ostatnią serialową adaptację „Drakuli”. Nowa seria opowie historię Lucy Chambers (Raine), kobiety, która każdej nocy budzi się o niesławnej „diabelskiej godzinie”, a więc dokładnie o 3:33. Mając przeczucie, że jej dom nawiedzają echa innego życia, Lucy usiłuje też poradzić sobie z obojętnym i bezuczuciowym ośmioletnim synem. Tymczasem w okolicy dochodzi do serii brutalnych zabójstw, które zmuszają bohaterkę do udzielenia odpowiedzi na pytania, które bardzo długo odsuwała.

Na serię złoży się sześć odcinków. Capaldi wcieli się w rolę dziwacznego odludka z morderczą obsesją. Jego bohater stanie się głównym podejrzanym lokalnej policji, kierowanej przez detektywa, w którego wcieli się Nikesh Patel („Starstruck”). O obsadzie pojawią się także Meera Syal („Yesterday”), Alex Ferns („Czarnobyl”) i Phil Dunster („Ted Lasso”). Prace produkcyjne ruszyły niedawno na planie w Londynie

Źródło: Deadline / zdj. BBC