„The Eddy” – przegląd ofert soundtracku [CD i VINYL]

12 czerwca 2020 roku do sprzedaży w polskich sklepach trafił soundtrack z serialu „The Eddy” (na platformie Netflix od 8 maja). Płyta kompaktowa została wydana u nas przez wytwórnię fonograficzną Sony Music Poland, która wypuściła na rynek również wersję winylową albumu. Poniżej znajdziecie szczegóły wydania na srebrnym krążku oraz przeglądy ofert edycji CD i LP.

O serialu

Za serial „The Eddy” odpowiada laureat Oscara, Damien Chazelle. W jednej z głównych ról w produkcji wystąpiła Joanna Kulig. Obok polskiej aktorki w ośmioczęściowym serialu zagrali również Andre Holland, Amandla Stenberg oraz Tahar Rahim i Leila Bekhti. Reżyserami pierwszego sezonu są między innymi Damien Chazelle, Houda Benyamina i Alan Poul — każdy z nich stanął za kamerą dwóch odcinków.

The Eddy” to dramat muzyczny, którego akcja toczy się w tętniących życiem, wielokulturowych dzielnicach współczesnego Paryża. Elliot Udo (André Holland), niegdyś ceniony nowojorski pianista jazzowy, jest współwłaścicielem podupadającego klubu The Eddy. Występuje także w roli managera kapeli prowadzonej przez Maję (Joanna Kulig) - piosenkarkę, będącą z nim w burzliwym związku. Kiedy Elliot odkrywa, że jego wspólnik Farid (Tahar Rahim) może być zaangażowany w szemrane interesy w klubie, na światło dziennie wychodzą również inne tajemnice, o których nie miała pojęcia nawet żona Farida, Amira (Leïla Bekhti). A gdy do Paryża - i do mieszkania Elliota - z niespodziewaną wizytą przyjeżdża jego zagubiona, nastoletnia córka, Julie (Amandla Stenberg), jego życie zawodowe i osobiste zaczyna się rozpadać, a on sam konfrontuje się ze swoją przeszłością, walcząc jednocześnie o utrzymanie klubu i starając się chronić najbliższych. W serialu występują także Melissa George („Terapia"), Adil Dehbi („How I Became a Superhero"), Benjamin Biolay („Ból"), Tchéky Karyo („Nikita", „Bad Boys") oraz  debiutujący na ekranie raper Sopico.

O soundtracku

Wytwórnie fonograficzne Sony Music Masterworks i Arista Records zapraszają do wysłuchania albumu „The Eddy” (Soundtrack from the Netflix Original Series).

Na ścieżce dźwiękowej znajduje się 20 oryginalnych współczesnych piosenek jazzowych, np. „Kiss me in the morning”, „Let it go” czy „The Eddy” w wykonaniu Joanny Kulig. W części bisowej znalazły się cztery utwory studyjne z wokalem Jorji Smith, St. Vincent i Julii Harriman. Autorem piosenek wykonywanych przez serialowy zespół jest sześciokrotny zwycięzca nagrody Grammy, Glen Ballard, współtwórca płyt „Jagged Little Pill” Alanis Morissette i „Bad” Michaela Jacksona. Ballard to również długoletni współpracownik słynnego twórcy muzyki filmowej, Alana Silvestri.

The Eddy - okładka soundtracku CD (front)

The Eddy - okładka soundtracku CD (tył)

Tracklista:

1. Call Me when You Get There (3:15)
2. Kiss Your Ass Goodbye (2:36)
3. The Eddy (3:36)
4. Kiss Me In The Morning (2:49)
5. Not A Day Goes By (2:13)
6. East Paris (4:42)
7. Let It Go (3:03)
8. Au Milieu (2:03)
9. Open To Persuasion (3:23)
10. On The Way (3:46)
11. Bar Fly (3:28)
12. Can’t Stay Away (4:31)
13. Sooner or Later (feat. Adil Dehbi and Amandla Stenberg) (3:17)
14. The Eddy (Uptempo) (3:49)
15. Gossip (3:03)
16. Snow (feat. Amandla Stenberg and Andre Holland) (2:59)
17. Kiss Me In The Morning (feat. Jorja Smith) (2:55)
18. The Eddy (feat. St. Vincent) (3:42)
19. Dupin's Blue (feat. Julia Harriman) (4:30)
20. Paris in September (feat. Julia Harriman) (4:49)

Czas trwania płyty: 68:31

Utwory ze ścieżki dźwiękowej serialu „The Eddy” do posłuchania tutaj i na Spotify.

Gdzie kupić soundtrack „The Eddy” [CD]?

Gdzie kupić soundtrack „The Eddy” [2xLP]?

źródło: zdj. główne Netflix / materiały prasowe Sony Music Poland / Netflix