„The Last Of Us”, prequele „Gry o Tron”, „Euforia” i inne. HBO zapowiada seriale na lata 2024-2025

HBO Max ogłosiło swoje serialowe plany na 2024 i 2025 rok. Wśród zapowiedzianych produkcji znalazł się nowy prequel „Gry o Tron”, „Pingwin” oraz kolejne sezony takich hitowych produkcji jak „Euforia”, „Biały lotos”, „Ród smoka” i „The Last Of Us”.

Nowy prequel „Gry o Tron”. SerialeRód smoka” i „The Last Of Us” wrócą na czas!

Zacznijmy od dobrych wiadomości ze świata serialowych produkcji HBO. Stacja oficjalnie potwierdziła, że drugi sezon pierwszego ze spin-offów „Gry o Tron”, czyli „Rodu smoka” powróci z drugim sezonem latem przyszłego roku. Nowe odcinki serialu pojawią się na HBO i HBO Max już na początku lata 2024 roku, co oznacza, że przybędą do widzów zgodnie z pierwotnym planem. Nowy sezon został już nakręcony i aktualnie trwa jego postprodukcja. Mamy też informacje na temat kolejnego prequela hitowej „Gry o Tron”.

Szef HBO potwierdził, że zdjęcia do serialu „A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight” rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Produkcja została zapowiedziana w kwietniu tego roku i opowie o przygodach ser Duncana i młodego Aegona V Targaryena wędrujących po Westeros… sto lat przed wydarzeniami z głównego serialu. Młody, naiwny, ale odważny rycerz, ser Duncan the Tall, i jego giermek, Aegon V Targaryen znany jako Jajko. Akcja rozegra się w epoce, w której ród Targaryenów wciąż zasiadał na Żelaznym Tronie, a pamięć o ostatnim smoku jeszcze nie przeminęła. Na drodze przyjaciół stają potężni wrogowie i niebezpieczne przygody.

Dobre wieści mamy też dla wszystkich czekających na powrót serialu „The Last Of Us”. Mimo trwającego wiele miesięcy strajku scenarzystów i ciągnącego się jeszcze protestu aktorów HBO potwierdziło, że prace na planie drugiego sezonu ruszą zgodnie z planem na początku 2024 roku. Premiera nowych odcinków planowana jest natomiast na 2025 rok.

Trzeci sezon „Białego lotosu” i prequel horroru „To” dopiero w 2025 roku

bialo lotos-min.jpg

Nieco mniej optymistycznie wyglądają natomiast doniesienia skierowane do fanów „Białego lotosu”. Komediowa antologia Mike'a White'a powróci z trzecim sezonem dopiero w 2025 roku. Ze względu na przeciągające się strajki ekipa nie będzie w stanie dostarczyć serialu na przyszły rok. Nowe odcinki zabiorą nas do Tajlandii i zaserwują satyryczne spojrzenie na temat śmierci, spirytualizmu i wschodnich wierzeń.

Na jesień 2024 roku przesunięto premierę serialu „Pingwin”, który miał pojawić się na HBO Max wiosną. Z kolei dopiero na 2025 rok zapowiedziano premierę trzeciego sezonu serialu „Euforia” oraz serial „Welcome To Derry” będącego prequelem filmów z serii „To” bazujących na powieści Stephena Kinga. HBO miało nadzieję, że dostarczy serial na przyszłoroczne Halloween, ale wszystko wskazuje na to, że termin ten nie zostanie dotrzymany. Serial przedstawi widzom historię-genezę klauna Pennywise'a i wyjaśni, dlaczego nadprzyrodzona istota co parę dekad powraca i żywi się mieszkańcami miasteczka Derry.

zdj. HBO