„The Last of Us” znowu bije rekord oglądalności. Miliony widzów czekają na finał podróży Joela i Ellie

Został nam do obejrzenia już tylko jeden odcinek pierwszego sezon serialu „The Last of Us”. Po emisji ósmego epizodu HBO ujawniło po kilku tygodniach przerwy oficjalne wyniki oglądalności swojej nowej produkcji. Przedostatni odcinek ponownie ustanowił rekord serialu i zwiastuje jeszcze większy wzrost widowni w finałowym epizodzie, który zakończy historię podróży Joela Ellie.

Serial „The Last of Us” rozpoczął swoją przygodę z widzami w pierwszej połowie stycznia i na start przyciągnął 4,7 mln widzów. Po tym, jak produkcja została świetnie przyjęta przez krytyków i widzów, zyskała gigantyczny rozgłos w sieci i z tygodnia na tydzień przyciągała nowych widzów. W dniu premiery do seansu drugiego epizodu zasiadło już 5,7 mln widzów, co oznaczało wzrost o 22% względem oglądalności z poprzedniego tygodnia. Był to wówczas największy wzrost widowni w przypadku drugiego odcinka dramatycznego serialu w historii HBO. Trzeci odcinek w dniu premiery zobaczyło już 6,4 mln widzów, co dawało wzrost o 12% względem drugiego odcinka i aż o 37% względem pierwszego. W kolejnym tygodniu widownia znowu wzrosła i wyniosła już 7,5 mln widzów. Był to wzrost o 17% w porównaniu z trzecim odcinkiem i aż o 60% względem pierwszego epizodu.

Sprawdź też: Nowa grupa bohaterów kontra idealny organizm. Mamy pierwszy oficjalny opis nowego filmu o Obcym.

Ósmy odcinek „The Last of Us” znowu bije rekord oglądalności

Piąty epizod został wyemitowany w sobotę na platformie HBO Max a dopiero w poniedziałek na stacji HBO, co było spowodowane kolizją poniedziałkowej emisji z Super Bowl, dlatego HBO nie udostępniło wyników oglądalności tego odcinka. Po emisji ósmego rozdziału stacja powróciła jednak do publikacji wyników i poinformowała, że oglądało go na żywo 8,1 mln widzów. To rekord serialu i wzrost aż o 74% względem pierwszego epizodu (4,7 mln). Poinformowano przy okazji, że pierwsze pięć odcinków serialu oglądało średnio 30 mln widzów. Możemy zakładać, że za niecały tydzień przy emisji finałowego odcinka widownia znowu wzrośnie i może zbliżyć się nawet do poziomu 9 mln osób.

Dziewiąty odcinek serialu „The Last of Us zostanie udostępniony 13 marca o godzinie 03:00 w nocy. Epizod trafi wówczas do oferty platformy streamingowej HBO Max i na antenę stacji HBO. Ostatni odcinek serialu zostanie ponownie wyemitowany na kanale HBO o godzinie 20:10.

zdj. HBO Max