„The Report” – Adam Driver ujawnia tajemnice CIA w zwiastunie filmu

Platforma Prime Video pokazała pierwszy zwiastun i plakat swojego filmu „The Report”, w którym Adam Driver wcielił się w urzędnika mającego przeprowadzić dochodzenie dotyczące metod wywiadowczych zastosowanych przez CIA po zamachach z 11 września 2001 roku.

Driver wciela się w tym opartym na faktach thrillerze w Daniela J. Jonesa,  pełnego ideałów urzędnika, który ma przeprowadzić dochodzenie w sprawie programu aresztowań i przesłuchań stosowanego przez CIA po zamachach z 11 września. Nieustanne dążenie Jonesa do prawdy doprowadza go do przerażających faktów, które pokazują, jak po ataku z 2001 roku zmieniła się amerykańska agencja wywiadowcza.

Reżyseruje Scott Z. Burns, który jest także autorem scenariusza. Obok Adama Drivera w obsadzie pojawili się: Annette Bening, Ted Levine, Michael C. Hall, Tim Blake Nelson, Corey Stoll, Maura Tierney i Jon Hamm.

The Report” wejdzie do kin 15 listopada. Dwa tygodnie później, czyli 29 listopada film zadebiutuje na platformie Prime Video. Od 5 września będzie go można z kolei oglądać na Festiwalu Filmowym w Toronto.

the-report-15664807359459-min.jpg

źródło: Prime Video