„The Walking Dead” – dwanaście lat po premierowym odcinku padł ostatni klaps na planie serialu

Twórcy „The Walking Dead” zakończyli prace na planie finałowego sezonu serialu. Mając na koncie 177 odcinków i 11 sezonów emitowanych przez ponad dekadę, popularny zombie horror stacji AMC po raz ostatni przenosi się do postprodukcji.

O zamknięciu ostatniej fazy zdjęciowej w mediach społecznościowych informowali aktorzy zaangażowani w serię oraz jej twórcy. „Ostatni dzień na planie The Walking Dead” – czytamy na instagramowym profilu showrunnerki Angeli Kang. „Dziękujemy każdemu, kto wspierał naszą pracę nad tym serialem. To była niezwykła podróż”. O kręceniu finałowego odcinka wspomniał też między innymi Greg Nicotero, reżyser wielu odcinków „TWD”, w tym ostatniej godziny i zarazem współtwórca efektów specjalnych. Nagranie zamieszczone na jego profilu zobaczycie poniżej. Dołączamy też słowa podziękowania skierowane do ekipy przez LaToyę Morgan, scenarzystkę i producentkę.

Ostatniego dnia na planie przesyłam uściski dla mojej rodziny z „The Walking Dead”! To było niezwykłe 12 lat. Zawszę będę zaszczycona, że mogłam być częścią tej utalentowanej i wspaniałej grupy. 

Koniec serialu „The Walking Dead” po 11 sezonach

„The Walking Dead” przejdzie do historii jako jedna z najpopularniejszych produkcji w telewizji kablowej. A jednak, choć oryginalna seria wkrótce dobiegnie końca, uniwersum „Żywych Trupów” jeszcze długo zabawi na antenie AMC. Przypomnijmy, że w chwili obecnej w planach znajduje się niezatytułowany jeszcze projekt poświęcony Darylowi i Carol (w głównych rolach powrócą Melissa Suzanne McBride oraz Norman Reeedus). Fani otrzymają też rozgrywającą się w świecie „The Walking Dead” antologię „Tales of the Walking Dead” oraz „Isle of the Dead”, serię kontynuującą losy Negana (Jeffrey Dean Morgan) i Maggie (Lauren Cohan). W planach jest też pełnometrażowa trylogia, w ramach której do roli Ricka Grimesa powrócić ma Andrew Lincoln.

Tymczasem, już na 3 kwietnia zaplanowano emisję finałowego odcinka przedostatniej części sezonu „The Walking Dead” (z uwagi na wydłużony format ostatniej serii, AMC podjęło decyzję by podzielić ją na trzy części). Najbliższy rodział nosi tytul „God” Poniżej znajdziecie zwiastun.

 

zdj. AMC