„The Walking Dead” powróciło wcześniej. Zobaczcie pierwsze minuty z nowego odcinka

AMC zdecydowało się przyspieszyć powrót do świata „The Walking Dead”. Na kanale stacji ukazał się specjalny klip przedstawiający pierwsze minuty z najbliższego odcinka. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że pierwszy epizod nowej części ostatniego sezonu zadebiutował już, na tydzień przed oficjalną premierą, w ofercie platformy AMC+. 

Choć powrót hitowej serii o żywych trupach zapowiedziano dopiero na 20 lutego AMC udostępniło nowy odcinek w całości dla subskrybentów swojej usługi streamingowej. Dla widzów w USA odcinek udostępniono też w serwisie Apple TV. 

Finałowy sezon hitowego serialu o żywych trupach debiutował na AMC jeszcze sierpniu tamtego roku i po wyemitowaniu ośmiu epizodów udał się na zimową przerwę. Ponieważ jedenasty sezon będzie liczył łącznie aż dwadzieścia cztery odcinki, włodarze stacji zdecydowali się podzielić go na trzy tury po osiem epizodów. W Polsce oficjalna premiera odbędzie się w tym samym czasie, co za oceanem, czyli 21 lutego o godzinie 03:00.

Przypomnijmy, że pierwszą część ostatniego sezonu „The Walking Dead” zakończył odcinek, w którym widzowie zobaczyli głodujących mieszkańców Aleksandrii, zmagających się z hordą zombie. Tymczasem Daryl infiltrujący grupę Żniwiarzy wpadł w poważne tarapaty, kiedy Leah Shaw (Lynn Collins) zabił Pope'a, dotychczasowego przywódcę zespołu i zajął jego miejsce. W najbliższym odcinku, zatytułowanym „No Other Way”, grupa Maggie (Lauren Cohan) ruszy na wojnę z pozostałościami Żniwiarzy.  

zdj. AMC