„The Walking Dead” rusza pełną parą ze spin-offami. Serial o Ricku i Michonne oficjalnie w fazie produkcji

To dobry dzień dla fanów uniwersum „The Walking Dead”. Kilka godzin temu do sieci trafiły premierowe zdjęcia ze spin-offu poświęconego postaci Daryla Dixona (Norman Reedus), a tym razem AMC oficjalnie poinformowało o rozpoczęciu fazy produkcyjnej nad serialem o Ricku (Andrew Lincoln) i Michonne (Danai Gurira).

The Walking Dead” wrzuca wyższy bieg. Fabuła spin-offu o Ricku i Michonne

Akcja spin-offu o parze protagonistów, osadzonego na sześć lat po zaginięciu Ricka, rozegra się w scenografii nigdy wcześniej w tym uniwersum niewidzianej. Showrunnerem i głównym pomysłodawcą projektu jest Scott M. Gimple. Seria jest zapowiadana jako epicka historia miłosna z udziałem dwóch postaci zmienionych przez przekształcający się świat. Są oni utrzymani z dala od siebie przez siłę, której nie da się powstrzymać. Przez widma ludzi, którymi niegdyś byli

Rick i Michonne trafiają do innego świata, zbudowanego na fundamencie wojny przeciwko trupom... ale i przeciwko tym, którzy jeszcze żyją. Czy zdołają odnaleźć drogę — do siebie nawzajem i do tego, kim byli wcześniej — znajdując się w zupełnie nowych okolicznościach? Czy będą od tej pory wrogami? Kochankami? Ofiarami? Zwycięzcami? Czy bez siebie, nawet jeśli przeżyją, odkryją, że sami stali się... Żywymi Trupami?

Sprawdź też: Pierwsza zapowiedź ostatniego sezonu „Fear the Walking Dead”

„The Walking Dead” – kiedy zobaczymy wszystkie spin-offy?

Oczekuje się, że spin-off „The Walking Dead” poświęcony Rickowi i Michonne zadebiutuje w AMC w przyszłym roku. Zważywszy na to, że zdjęcia rozpoczęły się na wczesnym etapie roku bieżącego, możemy założyć, że debiut serialu zostanie wyemitowany w pierwszym kwartale 2024 roku. Przypomnijmy, że obok wspomnianego już spin-offu o Darylu do widzów najwcześniej trafi tytuł, którego głównymi bohaterami są Negan (Jeffrey Dean Morgan i Maggie (Lauren Cohan). Premiera „Dead City” ma odbyć się tego kwietnia.

Zdj. AMC