Mamy pierwszą zapowiedź nowego „Fear the Walking Dead”. Jak prezentuje się finałowy sezon?

AMC ujawniło pierwszy wgląd w ostatnią serię odcinków „Fear the Walking Dead”. Akcja krótkiego klipu z ósmego sezonu rozgrywa się po konkluzji siódmego sezonu, w którym bohaterka Kim Dickens została uprowadzona przez grupę tajemniczych postaci. 

„Kto porwał Madison Clark? Po raz ostatni widzieliśmy ją w końcówce siódmego sezonu. W maju, gdy Fear The Walking Dead powróci z finałowym sezonie, dowiecie się, co wydarzyło się dalej” – zapowiada AMC w opisie udostępnionego fragmentu. 

Przypomnijmy, że „Fear the Walking Dead” doczekało się przedłużenia na ósmy sezon jeszcze w grudniu 2021 roku. Wraz z finałową serią do obsady w pełnoprawnym wymiarze powróci Kim Dickens, która pojawiała się na pierwszym planie podczas czterech pierwszych sezonów i w charakterze gościnnego występu odznaczyła się na sezonie siódmym.  

Akcja finałowego sezonu „Fear the Walking Dead” rozpoczyna się aż siedem lat po finale poprzedniego sezonu, w którym Morganowi (Lennie James) i Madison nie udało się uratować Mo przed PADRE. Teraz Morgan, Madison i reszta ludzi sprowadzonych przez nich na wyspę żyją pod cynicznymi rządami PADRE. I to właśnie rolą ośmioletniej Mo (Zoey Merchant), kiedy przygnębieni bohaterowie stracą już resztki nadziei, będzie przywrócenie wiary w lepszy świat.

Sprawdź też: Na serial o Ricku i Michonne trzeba będzie poczekać. Kiedy premiera nowego tytułu z „The Walking Dead”?

W rolach głównych, poza Dickens i James, występują Colman Domingo, Danay Garcia, Austin Amelio, Christine Evangelista, Karen David, Jenna Elfman oraz Rubén Blades. Producentem wykonawczym serii jest Scott Gimple, a także showrunner Andrew Chambliss i Ian Goldberg, Robert Kirkman, Gale Anne Hurd, Greg Nicotero, Michael Satrazemis oraz David Alpert

Premierę sezonu zaplanowano na 14 maja tego roku. W Polsce ósmy sezon serialu „Fear the Walking Dead” zostanie wyemitowany w dwóch częściach składających się z sześciu odcinków. Pierwsza z nich będzie miała swoją premierę dzień po debiucie w USA, czyli już w poniedziałek 15 maja o godz. 22:00. Finałowe odcinki 8. sezonu powrócą na antenę AMC pod koniec 2023 roku.

Zdj. AMC