„This Town” – gwiazda „Downton Abbey” z główną rolą w muzycznym serialu Stevena Knighta

Michelle Dockery („Dżentelmeni”), czyli ekranowa Lady Mary Crawley z „Downton Abbey” otrzymała główną rolę w nowym telewizyjnym projekcie od Stevena Knighta, cenionego twórcy takich seriali jak „Peaky Blinders” czy „Tabu”.

Produkcja zatytułowana „This Town” (wcześniej „Two Tone”) będzie koncentrowała się na losach członków pewnej rodziny, którzy zostają wciągnięci w świat muzyki 2 Tone, wywodzącej się z Coventry lat 70. i będącej swoistym połączeniem ska, punk rocka i nowej fali. Projekt powstaje dla stacji BBC.

Przedsięwzięcie ma szczególne znaczenie dla twórcyPeaky Blinders”, gdyż jego akcja rozgrywać się będzie w czasach jego dorastania. Knight jasno określa „This Town” jako list miłosny do czasu rozkwitu muzyki 2 Tone.

Serial jest o epoce, w której żyłem i którą dobrze znam, a także o postaciach, z którymi czuję, że dorastałem. To list miłosny do Birmingham i Coventry, ale mam nadzieję, że odnajdą się w nim ludzie z całego świata.

Sprawdź też: Idris Elba na pierwszych zdjęciach z filmowej kontynuacji „Luthera”. Mamy nowe informacje dotyczące fabuły

Obok Dockery w obsadzie „This Town” znaleźli się również Nicholas Pinnock („For Life”) oraz David Dawson („My Policeman”). Knight czuwa nad serialem jako główny scenarzysta oraz producent wykonawczy. Na tym stanowisku towarzyszą mu m.in. Karen Wilson, Martin Haines czy Katie McAleese

Źródło: Deadline / Zdj. BBC