Thomas Haden Church dołącza do adaptacji gry „Twisted Metal”. W głównej roli Anthony Mackie

Thomas Haden Church, znany ostatnio przede wszystkim za sprawą powrotu do roli Sandmana w „Spider-Manie: Bez drogi do domu” przyłączył się do widowiska „Twisted Metal”. W obsadzie adaptacji kultowej gry spotka się z inną gwiazdą MCU, Anthonym Mackiem („Falcon i Zimowy żołnierz”).

Wyprodukowaniem serialu opartego na serii samochodowych gier akcji zajmują się studia Sony Pictures i Universal Television wspólnie z PlayStation Productions. Mackie zagra rolę Johna Doe, kierowcy, który otrzymuje ostatnią szansę na lepsze życie. Jeśli chce stanąć na nogi, musi podjąć się niebezpiecznej misji przewiezienia tajemniczej przesyłki przez postapokaliptyczne bezdroża. John oraz jego pomocnik szybko trafiają na celownik innych kierowców, którzy chcą przejąć ich ładunek. Wśród pędzących po bezdrożach szaleńców zobaczymy między innymi znanego z gier klauna poruszającego się ciężarówką z lodami. Thomas Haden Church wcieli się w postać Agenta Stone'a, bezlitosnego policjanta patrolującego autostradę. Bohater strzeże porządku żelazną pięścią, wymierzając surową karę sprawcom nawet najdrobniejszych przewinień. Jego naczelną ambicją jest przywrócenie porządku do postapokaliptycznych Rozdzielonych Stanów Ameryki. 

Produkcja zapowiadana jest jako komedia akcji, której odcinki mają trwać pół godziny. Głównymi pomysłodawcami serialu są Paul Wernick i Rhett Reese, twórcy filmowego „Deadpoola” mający pełnić funkcję producentów. Na czele twórców zajmujących się serialem stanie Michael Jonathan Smith, twórca pracujący ostatnio przy serialu „Cobra Kai”, który zajmie stanowisko scenarzysty, producenta wykonawczego i showrunnera. Poza Mackiem i Churchem w głównej obsadzie jest jeszcze Stephanie Beatriz, znana między innymi z serialu „Brooklyn 9-9”. 

źródło: Collider / zdj. Sony / Disney